آجر سفال سقفی با کیفیت صادراتی

آجر سفال سقفی به فراوانی در کشور ایران تولید و در ساختمان سازی و معماری سنتی مصرف می شود. از آن جایی که ایران در زمینه تولیدات سفالی همیشه پیشتاز بوده است، این محصول را به کشور های دیگر نیز صادر می کند. 

آجر سفال سقفی با کیفیت صادراتی

مشخصات فنی آجر سفال سقفی

مشخصات فنی آجر سفال سقفی آجر سفالی سقفی در بخش های مختلف کشورمان تولید می شود. آجر سفالی از آب و خاک رس(گل) تشکیل می شود. این دو ماده با یک دیگر ترکیب می شوند و پسر از قرار گرفتن در قالب های مورد نظر در کوره قرار می گیرند و با دمای بالا پخته می شوند. 

آجر سفالی سقفی وزن کمی دارد و به چون جذب آب کمی دارد، برای چسبندگی بیشتر با ملات و سیمان از نوع تو خالی آن برای چینش دیوار ها استفاده می شود. 

برای انتخاب یک آجر سفالی خوب باید به نکاتی مثل نکات زیر توجه کرد:

  • سالم و بدون ترک بودن
  • داشتن قالب صحیح و گوشه های زاویه دار 
  • انتخاب اندازه تیغه مناسب با توجه به هدف استفاده 

از آن جایی که این آجر دارای حفره است، عایق حرارتی مناسبی برای ساختمان حساب می شود. هم چنین روش تولید آسانی دادر که باعث می شود در همه جا در دسترس باشد. این آجر با شرایط آب و هوایی مختلف سازگاری دارد و برای همه ی مناطق قابل استفاده است. 

درجه بندی آجر سفال سقفی از لحاظ کیفیت

درجه بندی آجر سفال سقفی از لحاظ کیفیت درجه بندی آجر سفالی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم ترین عامل تعیین کننده کیفیت آجر است که بیشتر به مواد اولیه و روش پخت آجر بستگی دارد. آجر سفالی که برای صادرات در نظر گرفته می شود، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. تولید کنندگان تلاش می کنند تا از بهترین مواد اولیه برای تهیه آجر سفالی جهت صادرات، استفاده کنند تا تعداد و رضایت مشتریان افزایش یابد. 

از آن جایی که آجر سفالی انواع مختلفی دارد و نوع آن، قیمت آن را تعیین میکند در ادامه به توضیح انواع آجر می پردازیم:

  • تولید آجر با روش قالبی: این روش کم هزینه ترین و راحت ترین روش تولید آجر می باشد. بنابراین مناسب ترین قیمت را دارد. 
  • تولید آجر به روش دستی: در این روش آجر توسط قدرت دست کارگران ساخته می شود. 
  • تولید آجر به روش صنعتی: آجر با استفاده از خاک رس و گل در دستگاه های مربوط به تولید آجر می پردازند. 

از آن جایی که حمل و نقل این آجر ها مسئله مهمی است، مصرف کنندگان باید توجه داشته باشند که کامیون مورد استفاده ظرفیت کافی برای حمل آجر ها را داشته باشد. در صورت انتقال ناصحیح به آجر ها ضربه وارد می شود و ممکن است بشکند و قابل استفاده نباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید