آجر سفال ماشینی با ارزانترین قیمت

با توجه به پیشرفت صنعت ساخت و ساز، مصالح ساختمانی نیز بطور موازی دچار تغییر و تحول شده اند. می توان گفت آجر سفال ماشینی یکی از قدیمی ترین انواع مصالح بوده که در نقاط مختلف جهان، با شیوه و متریال های مختلف تولید می شود. دیوار ساخته شده با آجر سفال در عین وزن کم، دارای استحکام بالایی بوده که در نهایت به کاهش وزن ساختمان می انجامد. کاربرد وسیع این آجر ها سبب می شود تا تقریبا در هر ساخت و سازی، میان انواع مصالح دیگر دیده شوند. از جمله کاربرد این مصالح می توان به ساخت دیوار های حمال، مصلح و ساخت نما اشاره کرد. 

آجر سفال ماشینی با ارزانترین قیمت

تقسیم بندی انواع آجر سفال

تقسیم بندی انواع آجر سفالنحوه تولید آجر سفال در کشور های مختلف متفاوت می باشد. بطور کلی سه نوع روش مرسوم برای تولید آجر سفال وجود دارد که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم: 

  1. گل نرم : روش سنتی تولید آجر است که در این بیشتر از آن استفاده می شود. خاک رس در این روش، درون گودالی به مدت ۲۴ ساعت خیسانده و رطوبت دهی می شود. گل با قالب های مخصوص بصورت خشت درآمده و سپس درون کوره پخته می شود
  2. گل سخت : همانند روش قبل بوده با این تفاوت که درصد آب اضافه به گل کمتر می باشد. همچنین بدلیل وجود سه حفره متوالی که به ترتیب حاوی گل آماده قالب زنی، گل خیسانده شده، خاک رس می باشد عملیات تولید آجر با سرعت بیشتری انجام می گیرد. 
  3. رس خشک : در این روش درصد آب اضافه شده به خاک بسیار پایین است بطوریکه گل رس تشکیل نمی شود. خاک مرطوب را در قالب های مخصوص از پیش بخار داده شده ،درون کوره قرار می دهند. این روش باعث پخته شدن و چسبیدن هرچه بهتر ذرات آجر به هم می شود که در نهایت منجر به تولید یک محصول با استحکام فوق العاده بالا می شود.

انواع آجر سفال در بازار موجود می باشد که هر کدام بسته به کیفیت، نوع کاربرد، متریال استفاده شده و شکل ظاهر با یکدیگر متفاوت می باشند. بطور مثال در تقسیم بندی بر اساس کیفیت می توان گفت ۳ نوع آجر درجه ۱ ، درجه ۲ و درجه ۳ وجود دارند که به ترتیب دارای استحکام و کیفیت بالاتری می باشند. 

قیمت آجر سفال ماشینی چگونه تعیین می شود؟

قیمت آجر سفال ماشینی چگونه تعیین می شود؟قیمت آجر سفال بر اساس فاکتور های زیر تعیین می شود :

  1. میزان کیفیت
  2. نوع کاربرد
  3. متریال بکار گرفته شده در ساخت آجر
  4. ابعاد و اندازه و شکل

هر چقدر درجه کیفی یک آجر بالاتر باشد ( بطور مثال درجه ۱ ) قیمت آن نیز به الطبع بالاتر است. آجر های سفال ماشینی دارای سوراخ هایی روی سطح می باشند که تعداد این سوراخ ها و همچنین فاصله ی بین آن ها طبق استاندارد های تعریف شده، معین می شود. این سوراخ ها باعث جذب و نفوذ بهتر ملات، کاهش وزن و قرار گیری میله گرد درون آن برای مصارف مختلف می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید