آجر سفال ماشینی مخصوص صادرات به عراق

علت نامگذاری آجر سفال ماشینی را می توان به این خاطر دانست که از خاک سفال یا خاک رس به عنوان ماده اولیه برای تولید آن بهره برده اند. این آجرها که در صنعت ساختمان سازی بسیار مهم واقع شده اند؛ از شکل های متفاوتی برخوردارند مانند آجر مکعب مستطیل توپر، آجر لفتون، آجر توخالی و … . علاوه بر این در خصوص فروش این دسته از مصالح ساختمانی متداول باید گفت که به عرصه فروش خارجی نیز راه پیدا کرده و امروزه صادرات عظیمی از آن ها به کشورهای دیگر بخصوص کشورهای همسایه مانند عراق انجام گرفته است.

آجر سفال ماشینی مخصوص صادرات به عراق

موارد استفاده از آجر سفال ماشینی

موارد استفاده از آجر سفال ماشینی آجر سفال ماشینی در مقابل آجر سفال دستی قرار داشته که توسط کارخانجات تولیدکننده آجر ساخته شده و بهترین ویژگی ها را دارا می باشد.
از آجر سفالی در نوع دستی آن که با زحمات فراوان و ساعت ها خستگی تولید می شد؛ در گذشته، استفاده های بسیاری به عمل آورده می شد و امروزه در قالبی جدیدتر مانند آجرسفال ماشینی به حوزه کاربرد راه پیدا کرده اند.
علاوه بر این اگر بخواهیم به موارد استفاده از آجرسفال ماشینی اشاره کنیم؛ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جهت دیوارچینی مخصوصاً از نوع دیوار باربر از این آجر کاربرد زیادی را به عمل می آورند.
  • جهت ساخت سقف های تیرچه بلوک از آجرسفال ماشینی استفاده می شود.
  • برای نماکاری داخلی و خارجی ساختمان های مدرن نیز از آن بهره زیادی می برند.
  • همچنین برای طاق ضربی بین تیرآهن نیز از آجر سفال ماشینی استفاده می کنند.

روش های صادرات آجر سفال ماشینی

روش های صادرات آجر سفال ماشینیهمانطور که گفتیم آجرسفال ماشینی تبدیل به یکی از مصالح ساختمانی صادراتی شده که توجه وافری از سوی خریداران خارجی را به دنبال داشته است.
هم جوانب ظاهری مربوط به این آجر و هم جوانب کیفیتی فوق العاده آن موجب شده تا بازارهای صادراتی راه را برای این محصول جهت ورود هموار نمایند.
گفتنی است یکی از بازارهای مهم صادراتی که استقبال و توجه زیادی را سمت آجرسفال ماشینی نشان داده و به جرگه مشتریان دائمی آن پیوسته است؛ بازار کشور عراق می باشد.
تا کنون صادرات وسیعی از این محصول به بازار این کشور انجام گرفته و درآمدهای ارزی چشمگیری را برای صادرکنندگان به وجود آورده است.

موضوع دیگری که باید به آن پرداخت؛ روش صادرات آجر سفال ماشینی به بازارهای خارجی از جمله بازار عراق می باشد که به دلیل نزدیکی کشور ایران به عراق، بیشتر از روش های زمینی برای صادرات آجرسفال استفاده کرده و تاکنون این روش با نتایج مثبتی همراه بوده است.
ضمن اینکه باید گفت این روش از صادرات به نسبت سایر روش های دریایی یا هوایی، به صرفه تر بوده و در نتیجه سود بیشتری را برای تجار به همراه داشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید