آجر فشاری قرمز تولید شده در ایران

آجر فشاری قرمز نوعی از مصالح ساختمانی پر کاربرد می باشد که در داخل کشور تولید می گردد. این محصول فوق العاده مقاوم در برابر فشار و انواع ضربات می باشد. در ساختمان سازی برای ساخت نماها از این مصالح استفاده می شود. این کالا بسیار با دوام و ماندگار می باشد. در برابر تغییرات آب و هوا و محیط ساختار درونی خود را حفظ می نماید.

آجر فشاری قرمز تولید شده در ایران

آجر فشاری قرمز چیست؟

آجر فشاری قرمز چیست؟آجر فشاری قرمز از مصالح ساختمانی پر استفاده می باشد. به عنوان قالب بندی از آن استفاده می شود. این آجر به دلیل اینکه با فشار دست ساخته می شود به این نام شناخته شده است.

این محصول از مقاومت فوق العاده بالایی برخوردار می باشد. از نظر فیزیکی بسیار بادوام است و از ماندگاری خوبی در محیط برخوردار می باشد.

از این کالا در نمای ساختمان ها استفاده می کنند. این کالا از چگالی بالایی برخوردار است. این ابزار ساختمانی  مقاومت بسیار بالایی را در مناطق سرد سیر شامل می شود. از این کالا در نمای خارجی ساختمان نیز استفاده می کنند زیرا رطوبت و نم را هرگز جذب نمی کند.

آجر های فشاری در انواع مختلفی چون کوره ای، قرمز و ماشینی تقسیم می شوند که هر کدام دارای مزایا و ویژگی های خاصی هستند. از مزیت های این محصول می توان به استقامت بالا و بافت نفوذ ناپذیر آن در دما ها و رطوبت های بالا اشاره کرد.

هیچ گونه ناخالصی در ساختار این ‌کالا وجود نداشته و کاملا استاندارد و خالص می باشد. هیچ گونه ضرری برای محیط زیست ایجاد نخواهد کرد.

نحوه تولید آجر فشاری قرمز

نحوه تولید آجر فشاری قرمزتولید آجر فشاری قرمز توسط افراد متخصص در این حوزه صورت می گیرد. این محصول در کوره های آجر پزی طراحی مراحل مختلفی ساخته و به بازار عرضه می شوند. به دلیل قرار گرفتن در دماهای بالا این محصولات فوق العاده مقاوم در برابر ضربات می باشند.

در مرحله ابتدایی باید خاک رس مرغوب و خالص تهیه شود. توسط افراد کارآزموده این خاک ها به انواع گل تبدیل می شوند و در انتها عمل خشت زنی یا قالب گیری صورت می گیرد.

در ساخت آجر در واقع آب شیمیایی آن گرفته شده و ساختاری مرکب از سیلیکات و آلومینیوم در بافت آن بوجود می آید، که فوق العاده مقاوم در برابر انواع فشار می باشد.

انجام این عملیات در کوره در دماهای بالاتر از ۹۰۰ درجه سانتی گراد صورت می گیرد. در واقع آب موجود در ساختار این قالب ها خشک شده و ساختار فشرده قوی و مستحکمی تولید می شود.

دانه های شن و ماسه در خشت قالب گیری شده در هم ترکیب می شوند و بافت جدیدی متولد می شود. قوی تر، مستحکم تر و سفت تر. این محصول مرغوب و با کیفیت در داخل کشور توسط نیرو های ماهر و خبره تولید می شود و به سراسر کشور عرضه می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید