آجر فشاری لعابی با بهترین قیمت در بازار

آجر از گذشته تا به امروز بعنوان یکی از مصالح پر کاربرد در ساختمان سازی بشمار می رود. آجر ها بر اساس نوع کاربردی که دارند در انواع مختلفی ساخته می شوند. آجر فشاری لعابی یکی از انواع آجر ها است که از آن برای تزئین نمای بیرونی ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده  می شود. این نوع آجر بواسطه لعاب های متنوع و اشکال مختلفی که دارد، بسیار مورد توجه معماران و طراحان داخلی قرار دارد و یکی از عناصر مهم در زیباسازی فضاها محسوب می شود. امروزه بنا های ایرانی فراوانی را می توان یافت که چه در سبک سنتی و چه مدرن از این آجر برای طراحی آن ها استفاده شده است.  

آجر فشاری لعابی با بهترین قیمت در بازار

علل برتری آجر فشاری لعابی بر سایر آجر ها

علل برتری آجر فشاری لعابی بر سایر آجر ها

روش تولید آجر لعابی مانند آجر معمولی است با این تفاوت که روی آن را لعابی از کاشی تشکیل می دهد و کاربرد آن فقط در دکوراسیون داخلی و طراحی نمای بیرونی است. در تولید این آجر، پس از قالب گیری خشت خام، لایه ایی از لعاب روی آجر پاشیده می شود و سپس تحت حرارت کوره قرار می گیرد. 

لعاب کاری آجر سبب می شود تا سطح آن صاف و صیقلی شود. همچنین همانند لایه ایی از عایق، از آجر محافظت می کند. لعاب کاری سبب ایجاد ویژگی های مثبتی در آجر می شود که کاربرد آن را بسیار افزایش می دهد.

سطح صاف آجر باعث می شود تا در آب به درون آن نفوذ نکند بنابراین سبب افزایش مقامت آجر در برابر رطوبت، فرسایش و هوازدگی می شود. همه این عوامل نقش مهمی در افزایش طول عمر آجر دارند که از جمله برتری آجر فشاری لعابی بر سایر آجر ها بشمار می رود. 

عوامل تعیین کننده قیمت آجر فشاری لعابی

عوامل تعیین کننده قیمت آجر فشاری لعابیدر فرایند تولید آجر لعابی، برای دستیابی به محصولی با کیفیت باید همواره نکاتی رعایت شود مثلا چنانچه ضریب انقباض و انبساط لعاب و آجر متفاوت باشد، در هنگام تغییرات آب و هوایی، لعاب دچار ترک خوردگی می شود. 

همچنین نحوه انتخاب مواد اولیه که لعاب را تشکیل می دهند بسیار مهم می باشد. چنانچه بدرستی انتخاب نشوند، کیفیت آجر بشدت کاهش یافته و منجر به شکست آجر  میشود که دیگر کارایی لازم را ندارد. 

عوامل متعددی در تعیین قیمت آجر های فشاری لعابی موثر هستند مانند : 

  • طرح، ابعاد و  شکل آجر : برای طراحی یک نما می توان از انواع اشکال متفاوت آجر لعابی استفاده کرد. بطور مثال طرح هایی که در یک بنای سنتی استفاده می شود با طرح هایی که در یک سازه ی مدرن استفاده می شود کاملا متفاوت است. 
  • رنگ بندی : رنگ بندی آجر ها به نوع لعاب و مواد اولیه تشکیل دهنده ی آن بستگی دارد
  • تفاوت در کارخانه های تولیدی و مواد اولیه مورد استفاده آن ها برای ساخت آجر پایه 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید