آجر فشاری لعابی قیمت مناسب

از اصلی ترین و قدیمی ترین مصالح ساختمانی آجر می باشد؛ آجر فشاری لعابی که در ابعاد و قالب آجر فشاری تولید می شود، از لحاظ استحکام و استقامت مشابه آجر فشاری بوده و جهت مصارف نما کاری مورد استفاده قرار می گیرد. با لعاب کاری و طراحی های زیبای این مصالح پر کاربرد با کاهش قیمت، سازه های مدرن ساخته می شود.

آجر فشاری لعابی قیمت مناسب

مزایای آجر فشاری لعابی چیست؟

مزایای آجر فشاری لعابی چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و تولید مصالح ساختمانی جدید، آجر فشاری کماکان از لحاظ تولید با همان قاعده تولید خشت که اولین مصالح ساختمانی ساخته دست ایرانیان می باشد، تولید می شود. خشت خام که در ایران باستان در قالب های چوبی از ملات کاهگل تولید شد و با گذر زمان اندازه آن از لحاظ ابعاد به اندازه فعلی و مالت کاهگلی آن به ترکیب خاک رس و آهک تغییر یافته است؛ جهت قالب زنی آجر در حال حاضر از دستگاه های مکانیزه استفاده می شود ولی همچنان در برخی از کارگاه های تولید قالب زنی آجر فشاری دستی انجام می گیرد.

پس از تولید آجر فشاری خام که در زیر سازی و دیوار کشی مورد استفاده قرار می گیرد، با لعاب کاری آجر فشاری تولیدات جدید با طراح های بسیار متنوع به بازار عرضه گردیده که نیازی به نماکاری نداشته و با سطحی صاف و رنگ های متنوع  پس از ساخت سازه نمایی زیبا به خود می گیرد.

علاوه بر کاهش هزینه نما کاری با استفاده از آجر فشاری لعابی به دلیل منظم و یکسان بودن اندازه های آجر فشاری لعابی، نمای ساخته شده بسیار منظم و طراحی های مدرن با استفاده از آن قابل اجرا می باشد. لعاب به بکار رفته در این نوع آجر ضد آب و عایق رطوبت بوده از شوره زدگی در نما جلوگیری می نماید؛ در ضمن اینکه استقامت و استحکام بالای آجر فشاری در این نوع از آجر حفظ می گردد.

قیمت آجر فشاری لعابی در ایران

قیمت آجر فشاری لعابی در ایران

با تولید آجر فشاری لعابی با استفاده از لعاب های طرح سنگ و سرامیک، تولید این مصالح پرمصرف بیش از پیش افزایش یافته است. کارخانجات و کارگاه های تولیدی این محصول در سراسر کشور راه اندازی گردیده و عرضه این محصول در کنار آجر فشاری و سفالی انجام می گیرد. نکته قابل ذکر در خرید و تعیین کننده قیمت آجر فشاری لعابی، نحوه تولید و درجه کیفیت محصول نهایی تولیدی در کنار نوع بسته بندی و نحوه ارسال محصول می باشد.

از آنجایی که آجر های خام قالب زده شده وارد کوره های آجرپزی شده و دمایی بالغ بر هزار درجه سانتیگراد پخته می شوند و پس از آن جهت لعاب کاری در کوره قرار می گیرند، تنظیم دمای مناسب جهت تولید محصول باکیفیت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در تعیین قیمت آجر فشاری لعابی تاثیر گذار می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید