آجر فشاری نما مخصوص صادرات به عراق

از آجر فشاری نما در گذشته استفاده بیشتری می شد. این آجر ها در ساخت نمای خانه ها استفاده شده و سپس برای زیبایی بخشیدن به آن مصالح دیگری نیاز است . در حال حاضر  برای بخش های خاص دیگری از ساختمان نیز، از این نوع آجر استفاده می شود.

آجر فشاری نما مخصوص صادرات به عراق

درجه بندی کیفیت آجر فشاری نما

درجه بندی کیفیت آجر فشاری نماکیفیت آجر فشاری نما به موارد و عوامل خاصی بستگی دارد. آجر فشاری از آب و خاک رس(گل)تشکیل می شود؛ بنابراین رعایت نسبت ترکیب آب و گل بسیار حائز اهمیت است. پس از مخلوط شدن مواد اولیه، گل را قالب می گیرند و در نور مستقیم آفتاب قرار می دهند تا آب آن خشک شود. 

به آجر فشاری آجر گری یا تو پر نیز گفته می شود. به دلیل آن که این آجر با فشار دست کارگران ساخته می شد به این نام شناخته  می شود. این آجر ویژگی های فوق العاده ای دارد که باعث می شود کارایی خود هم چنان در ساختمان های امروزی حفظ کند. در ادامه به تعدای از این ویژگی ها اشاره می کنیم:

  • آجر فشاری از استحکام بالایی برخوردار است و چون شباهت به سنگ دارد در نمای ساختمان ها به خصوص خانه های روستایی استفاده می شود.
  • این آجر تخلخل بالایی دارد و در برابر سرما مقاوم است؛ بنابراین در مناطق سرد سیر بسیار کارآمد است.
  • رطوبت را در خود حفظ می کند و برای مناطق مرطوب و ساحلی مناسب می باشد.
  • این آجر در برابر ضربه مقاوم است و خواص و عملکرد خود را حتی تا دویست سال حفظ می کند. 
  • جذب آب بالایی دارد و چسبندگی زیادی با سیمان ایجاد می کند، بنابراین برای هر زمانی از سال مناسب است.
  • این آجر بسیار قابل دسترس است و در همه ی شهر های کشور به راحتی یافت می شود.
  • قیمت این آجر نسبت به آجر های دیگر مانند سفال به صرفه تر است.
  • این آجر به علت ترکیب خاصی که دارد در طبیعت قابل بازیافت است و باعث تجزیه نشدن در محیط زیست نمی شود. 

صادر کننده آجر فشاری نما به کشور های همسایه

صادر کننده آجر فشاری نما به کشور های همسایهکشور ایران از گذشته تاکنون یکی از مهم ترین کشور های صادر کننده آجر فشاری نما بوده است. این آجر به فراوانی در کشور خودمان تولید می شود و علاوه بر پاسخگویی به نیاز های داخلی به کشور های دیگر از جمله عراق صادر می شود. ساختمان سازان از این آجر برای ساخت دیوار های باربر استفاده می کنند. از آن جایی که این آجر سازگاری زیادی با شرایط آب و هوایی مختلف دارد، در کشور های دیگر با آب و هوای متفاوت نیز، مورد استفاده قرار می گیرد و میتوان  آن را به کشور های دیگر نیز صادر کرد. مخصوصا کشورهای همسایه مانند عراق به دلایل زیادی گزینه خوبی برای صادرات این آجر هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید