آجر لعابدار سنتی با قیمت عالی

آجرها مهم ترین نقش را در ساختمان سازی و کیفیت و دوام بناهای ساخته شده بازی می کنند و انواع مختلفی دارند. آجرهای لعابدار یکی از انواع آجرهاست که به آن های سفالی نیز می گویند و از خاک رس تولید می شوند. در این مقاله درباره ی آجر لعابدار سنتی، قیمت آن ها و سایر موضوعات پیرامون آن بیشتر صحبت می کنیم.آجر لعابدار سنتی با قیمت عالی

آجر لعابدار سنتی چیست؟

آجر لعابدار سنتی چیست؟پیش از آن که به بررسی آجر لعابدار سنتی بپردازیم، ابتدا باید بدانیم لعاب چیست. لعاب همان لایه و پوشش درخشان و براق روی سفال می باشد که باعث زیبایی و منحصر به فرد بودن محصولات سفالی می شود و وجود آن روی همه ی محصولات سفالی ضروری است. آجرهای لعابی نیز از سفال ساخته می شوند و سطح بیرونی آن ها لعاب کاری می شود. استفاده از آجرهای لعابی از گذشته های دور در معماری و ساختمان سازی ایرانی رواج داشته است. این آجرها به دلیل مقاومت زیادی که در برابر فرسوده شدن و هوازدگی دارند، در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله کاربردهای این آجرها عبارت اند از:

  • نماسازی
  • کاشی کاری در مکان های مختلف
  • کف سازی 
  • قرنیز دیوارها و کنار باغچه ها
  • تزیین مساجد و حسینیه ها
  • ساخت محراب و گنبد و سردر 
  • و غیره

آجرهای لعابی سنتی به گویه ای که از نام آنها مشخص است، اغلب در بناها وسازه های سنتی به کار برده می شوند . تنوع رنگ موجود در این آجرها آن قدر زیاد است که ممکن است در انتخاب رنگ موردنظر خود دچار سردرگمی شوید. آجرهای لعابی در رنگ های فیروزه ای، لاجوردی، زرد، قهوه ای و غیره تولید می شوند و می توان گفت مهم ترین دلیل کاربرد گسترده ی این آجرها همین تنوع رنگ آن هاست. رنگ فیروزه ای پرکاربردترین و زیباترین رنگ برای این آجرهاست و بسیار پرفروش است.

فاکتور های تعیین کننده قیمت آجر لعابدار سنتی

فاکتور های تعیین کننده قیمت آجر لعابدار سنتیمی توان گفت آجرهای لعابدار سنتی یکی از باکیفیت ترین آجرهای موجود در بازار است. فاکتوهای زیادی در تعیین قیمت آجرهای لعابدار موثر هستند و مهم ترین آن ها رنگ این آجرهاست. آجرهای لعابدار فیروزه ای رنگ دارای بالاترین میزان تقاضا در میان انواع آجرهای لعابدار است. هم چنین نوع و کیفیت لعاب به کار رفته در این آجرهای سفالی نیز در تعیین قیمت آن ها بسیار تاثیرگذار است. برای اطلاعات بیشتر درباره ی قیمت آجر لعابدار سنتی یا آخرین قیمت آنها، با درنظرگرفتن نوع و رنگ و سایر ویژگی های آجر مدنظر خود، می توانید اقدام به خرید نمایید و از آخرین و به روزترین اطلاعات در زمینه محصولات آگاهی کامل پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید