آجر ماشینی کلت با بهترین کیفیت در بازار

آجر یکی از مصالح ساختمانی مهم و پر کاربرد می باشد که در نمای خارجی ساختمان و نیز در دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. آجر از پختن خاک رس در شرایط معین حاصل می شود و در ابعاد و رنگ های متفاوتی وجود دارد. آجر ها انواع مختلفی دارند؛  مانند: آجر لعابی، آجر سفالی، آجر ماشینی، آجر نسوز و غیره. در بازار ایران انواع آجر ماشینی کلت را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت مشاهده می کنیم.

آجر ماشینی کلت با بهترین کیفیت در بازار

نکاتی در مورد آجر ماشینی کلت یا تیغه

نکاتی در مورد آجر ماشینی کلت یا تیغهدر ساختمان سازی از آجر های مختلفی استفاده می شود که یکی از این آجرهای پر کاربرد، آجر ماشینی یا تیغه ای می باشد. به علت تولید ماشین های صنعتی، به آن آجر ماشینی می گویند و انواع مختلفی نیز دارد که در بازار انواع مختلف آن را می توانید مشاهده کنید.

آجر های ماشینی ۸ یا ۱۰ سوراخ دارد و فاصله بین سوراخ ها در هر آجر از ۳۰ درصد طول آن بیشتر است و به دلیل این که ملات در آن ها نفوذ کند و حالت نفوذ پذیری پیدا کند، ایجاد شده اند.

دیواری که با این آجر ها ساخته می شود مستحکم و مقاوم تر از بقیه آجر ها می باشد.

خاصیت آجر های ماشینی به گونه ای است که به آسانی به ملات نمی چسبند به همین دلیل از آن ها برای ساخت طاق های ضربی نمی توانید استفاده کنید.

زیرا این آجر ها نسبت به سایر انواع مانند آجر فشاری چسبندگی کمتری دارد.

درجه کیفی آجر ماشینی کلت چگونه مشخص می شود؟

درجه کیفی آجر ماشینی کلت چگونه مشخص می شود؟برای این که با درجه کیفیت های مختلف آجر ماشینی کلت آشنا شوید، در این مطلب با ما همراه شوید.

برای شناسایی آجر مرغوب لازم است این چند نکته را به خاطر داشته باشید:

اگر آجر مرغوب باشد، در ساختمان ها، استحکام و مقاومت بالایی از خود نشان می دهد این امر در آزمایشات کنترل کیفیت بررسی میشود.

آجر های مرغوب البته بسته به نوع و مدل توپر و متراکم تر هستند ولی آجر های نامرغوب این حالت را ندارند‌ و اگر این آجر ها را به وسیله دست وزن کنیم، آجر مرغوب سنگین تر به نظر می آید.

در مورد کیفیت آجر ماشینی همچنین وزن هر عدد آجر ماشینی قابل اهمیت است و آجر مرغوب وزن  مشخصی دارد. البته ابعاد و اندازه های مورد توجه در کیفیت آجر ماشینی کلت نیز طبق استاندارد تعیین شده تا این آجر ها به خوبی در ساخت دیوار های ساختمان و فونداسیون آن به کار رود.

درجه کیفی آجر ماشینی کلت در ساختمان سازی اهمیت دارد و  ساختمان سازان میبایست آن را مورد بررسی قرار دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید