آجر نسوز پرتقالی درجه یک

آجر نسوز پرتقالی از دسته آجر های ساده است که معمولا در ساخت نمای بنا مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول بسیار با کیفیت و پر کاربرد است و از آن در ساختمان سازی استفاده می شود و چون این محصول جز دسته محصولات تولید داخلی نیز می باشد، بستر بسیار مناسبی برای صادرات دارد.

این نوع آجر، با در نظر گرفتن دستور تهیه و تولید و همچنین آماده سازی صحیح و درست، می تواند از مصالح بسیار درجه یک که قابلیت صادرات و ارز آوری دارد را داشته باشد.

نام دیگر آجر نسوز پرتقالی، آجر نسوز انگلیسی هم می باشد و به غیر از رنگ پرتقالی دارای رنگ های دیگر مانند عنابی، شکلاتی، قهوه ای و … هم می باشد.

آجر نسوز پرتقالی درجه یک

آشنایی با آجر نسوز پرتقالی

آشنایی با آجر نسوز پرتقالی

آجر نسوز پرتقالی از خاک نسوز تولید می شود. دما و میزان حرارت دهی در این محصول بسیار مهم است، چرا که اگر این حرارت دهی از ۱۰۲۰ درجه سانتی گراد کمتر و از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد بیشتر شود، آجر مناسبی به عنوان آجر نسوز نخواهیم داشت.

این محصول دارای ابعاد مختلفی است و با توجه به کار مربوطه و نیاز مشتری سایز و اندازه نیز تغییر می کند. از بهترین مزیت های این آجر می توان به: شوره و آلوئک نزدن، عایق صوت و عایق حرارت بودن، استحکام بالا و داشتن توان کافی در برابر فشار، مقاومت بسیار بالا در برابر انبساط و انقباض و از همه مهم تر قیمت مناسب و به صرفه آن در نما کاری اشاره کرد.

از این آجر در نما و مکان هایی که دما در آن جا بالا است مانند کارخانه های ذوب آهن و شیشه و بلور نیز استفاده می کنند.

میزان کیفیت آجر نسوزه پرتقالی چگونه تعیین می شود؟

میزان کیفیت آجر نسوزه پرتقالی چگونه تعیین می شود؟

کیفیت آجر نسوزه پرتقالی بستگی به رعایت چند مورد اصلی دارد. آجر نسوز باید در حرارت مناسبی پخته شود، زیرا اگر به آجر حرارت کم برسد شوره و آلوئک می زند و همچنین در صورت دادن حرارت زیاد، آجر پوک شده و استحکام خود را از دست می دهد.

آجر نسوز با کیفیت باید در مقابل آب و رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد، برای همین بعد از خشک و آماده شدن، حتما باید در بشکه های آب قرار بگیرند تا استحکام آن ها بیشتر شود. آجر نسوز با کیفیت خرد نمی شود و اگر در تخلیه بار از ماشین با خرد شدگی های آجر مواجه شدین، قطعا آن محصول سطح کیفی مورد نیاز را نداشته است.

آجر نسوز مناسب آجری است که در مقابل آفتاب و شرایط جوی گوناگون مانند برف و باران، رنگ ثابت از خود بر جای بگذارد. همچنین آجر نسوز مرغوب هیچوقت دارای ترک خوردگی و پوسیدگی نمی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید