آجر نسوز پرتقالی در کارخانه های تولیدی

آجر نسوز از جمله مصالح موجود در ساختمان است که دارای کاربردهای گسترده ای می باشد و به نسبت سایر آجرهای دیگر دارای مزایای مختلفی می باشد که از جمله مزایای آن می توان به مقاومت بسیار بالا در برابر فرسایش و ضربات مختلف، وجود تنوع بسیار بالا در رنگ، صرفه جویی در مصرف انرژی به دلیل عایق بودن آن در مقابل گرما، سرما و… اشاره نمود. این محصول در تمام قسمت های ساختمان مانند نمای بیرون و درونی ساختمان، قسمت شومینه در ساختمان و… قابل استفاده است که شما باید با توجه به محلی که می خواهید از آن استفاده کنید بهترین آن را انتخاب نمایید. یکی از بهترین انواع این کالا آجر نسوز پرتقالی است که در این مطلبی قصد داریم اطلاعاتی در مورد آن در اختیار شما بگذاریم؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر با ما در ادامه همراه شوید.
آجر نسوز پرتقالی در کارخانه های تولیدی

مواد اولیه برای تولید آجر نسوز پرتقالی

مواد اولیه برای تولید آجر نسوز پرتقالیآجر نسوز پرتقالی در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود و در تمام قسمت های داخلی و بیرون ساختمان قابل استفاده است. اگر این سوال ذهن شما را درگیر کرده است که از چه موادی برای تولید آجر نسوز پرتقالی استفاده می شود باید بدانید که مهم ترین مواد اولیه برای تولید این محصول خاک رس است. بعد از جمع آوری خاک رس در مناطق مختلف طی عملیاتی که در کارخانه های گوناگون بر روی آن انجام می شود انواع اجر نسوز پرتقالی با رنگ های کم رنگ، تیره و پردانه و بدون دانه تولید و به سراسر کشور ارائه می شود.

همانطور که می دانید کیفیت خاک رس در مناطق مختلف کشور تفاوت دارد و به همین دلیل کیفیت  آجرهای که در کارخانه های مختلف تولید می شود با توجه به نوع مواد اولیه مورد استفاده، دستگاه های که برای ساخت این محصول استفاده می کنند و… تفاوت دارد.

فرآیند تولید آجر نسوز پرتقالی

فرآیند تولید آجر نسوز پرتقالییکی از پرفروش ترین و بهترین آجرهای نسوز موجود در بازار آجر پرتقالی است. برای تولید این محصول ابتدا خاک رس را در دمای بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی حرارت می دهند. با انجام این کار شاموت هایی تولید می شود که ابتدا این شاموت ها را خرد و دانه بندی می کنند و سپس آن را با موادی مانند آب و رس ترکیب می کنند.

در انتها محصول تولید شده را با توجه به ابعاد آجر نسوزی که می خواهند تولید کنند شکل می دهند و سپس آن را  با استفاده از دستگاه های مخصوص و همچنین با قرار دادن آن ها در کوره خشک می نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید