آجر نما لعابدار ویژه صادرات به عراق

آجر نما لعابدار از انواع آجرها محسوب می شود که امروزه از پرکاربرد ترین این محصولات در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود. در تعریف آجر نما لعابی می توان گفت که مانند آجر های معمولی ساخته می شود با این تفاوت که سطح آن را با لعاب کاشی می پوشانند. این نمونه از مصالح ساختمانی، بیشتر در ساختن نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. 

آجر نما لعابدار ویژه صادرات به عراق

آجر نما لعابی چیست؟

آجر نما لعابی چیست؟ لعاب را می توان به نوعی شیشه تشبیه کرد. خاک رس منبع اصلی لعاب آجر است که با ترکیب کردن آن با اکسید آلومینیوم ، می تواند سطح سطح شیشه ای خود را روی خود نگه دارد.
در ایام قدیم معماران برای جلوگیری از نفوذ آب و ساختن طرح های جدید و تازه بر روی نمای ساختمان ها، از لعاب استفاده می کردند.بکار بردن لعاب در سطح آجر به منظور نفوذ نکردن آب، محافظت در برابر لکه دار شدن و مقاوت آن در برابر سایش و فرسودگی است.
بیشترین استفاده آجر لعابی در نمای ساختمان ها و دیزاین قسمت های داخلی آن است. این محصول علاوه بر زیبایی بخشیدن به نمای ساختمان ها، از هوازدگی و فرسایش آن نیز جلوگیری می کند. آجر لعاب دار در اندازه ها و شکل های مختلف به صورت عمده و خرده فروشی در تولیدی ها و نمایندگی های آن عرضه می شود.
از آجر نما لعابی در موارد زیر بکار برده می شود:

  • استفاده در نما سازی و کاشی کاری 
  • کاربرد آن در کف سازی حوضچه ها و استخر ها، باغچه و قرنیز دیوارها
  • کاربرد آن در مساجد و حسینیه ها
  • استفاده در ساخت محراب، گنبد و گلدسته مساجد و امامزاده ها

صادرات آجر نما لعابی به عراق

صادرات آجر نما لعابی به عراق صادرات آجر نما لعابی به عراق در حال حاضر به کشور انجام می شود. کشور عراق به دلیل قرار گرفتن در میان سه قاره و همسایگی با ایران از موقعیت مناسب و استراتژیکی برخوردار است، این ویژگی عراق را از نظر حمل و نقل، سیاست و تجارت در موقعیت خوبی قرار داده است.
با توجه به این ویژگی ها و موقعیت ها، عراق در رده کشور های وارد کننده قرار می گیرد، که این یک فرصت مناسب برای تولید کنندگان ایرانی است تا محصول آجر خود را به این کشور صادر کنند. به طور کلی تاجران کشور عراق مایلند که بدون واسطه و توسط بازار یابی کالا در عراق، مستقیما جنس را از خود کارخانه تولیدی تهیه کنند. البته در این تجارت ها موانعی نیز وجود دارد که می توان به مواردی اشاره کرد که با وجود همه آنها این امر درحال انجام است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید