ارزان ترین قیمت آجر لعابدار سنتی

آجر لعابدار سنتی یکی از پرکاربرد ترین انواع آجر از گذشته تاکنون در معماری ایرانی بوده است. مهم ترین کاربرد این آجر ها در طراحی نمای خارجی و دکوراسیون داخلی ساختمان ها می باشد. جهت آشنایی با این مخصول همراه باشید.

ارزان ترین قیمت آجر لعابدار سنتی

نحوه تولید آجر لعابدار سنتی

نحوه تولید آجر لعابدار سنتی برای تهیه آجر لعابدار سنتی، آجر سفالی معمولی را با روکشی از جنس لعاب می پوشانند. لعاب از ترکیب شیشه با خاک رس یا فلز به دست می آید. برای افزایش مقاومت لعاب به آن اکسید آلومینیوم اضافه می کنند. پوشاندن آجر با استفاده از لعاب، باعث می شود که آجر نسبت به آب نفوذ ناپذیر و هم چنین نسبت به تغییرات آب و هوایی مقاوم باشد. این آجر در مدت زمان های طولانی پوسیده نمی شود و فرسایش پیدا نمی کند. بنابراین به فراوانی در نمای ساختمان ها استفاده می شود. از آن جایی که این آجر با همه نوع شرایط آب و هوایی سازگار است، تولید آجر لعابدار در بخش های مختلف کشورمان انجام می شود و در همه نقاط کاملا در دسترس است. 

آجر لعابدار انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها آجر لعابدار سنتی است. در میان طرح های سنتی آجر، رنگ لاجوردی آن طرفدار بیشتری دارد و در نمای ساختمان های سنتی مانند مساجد، رستوران های سنتی ایرانی و ساختمان های مذهبی استفاده می شود. از آجر لعابدار برای کاشی کاری، کف سازی، هم چنین پوشاندن دیوار و سقف و کف حوض استفاده می شود. 

علت تفاوت قیمت آجر لعاب دار سنتی

علت تفاوت قیمت آجر لعاب دار سنتی تفاوت قیمت آجر لعابدار سنتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت آجر کیفیت آن است. کیفیت آجر به کیفیت مواد اولیه بستگی دارد. برای مثال اگر برای تهیه محصول از لعاب و سفال درجه یک استفاده شود، آجر سنتی قیمت بیشتری دارد. 

برای چسبندگی بهتر لعاب به سطح سفال، سطح سفال باید عاری از هر گونه گرد و خاک و یا روغن باشد؛ هم چنین نباید در ترکیب لعاب مورد نظر ناخالصی وجود داشته باشد در غیر این صورت کیفیت آجر کاهش می یابد. 

تولید کنندگان آجر لعابدار سنتی تلاش می کنند تا برای تولید، از بهترین نوع مواد اولیه استفاده کنند، این کار باعث افزایش مقاومت و استحکام، کاهش نفوذ پذیری آجر نسبت به آب و دما و هم چنین زیبایی ظاهری بیشتری می شود. بنابراین تعداد مشتریان و در خواست کنندگان افزایش می یابد و رضایت آن ها جلب می شود. مشتریان توجه داشته باشند که هدف نهایی شرکت تولید کننده جلب رضایت مشتری است و شرکت ها تمام تلاش خود را برای به دست آوردن آن انجام می دهد. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید