انواع آجر پازلی به قیمت کارخانه در ایران

آجر پازلی با وجود سوراخ های متعددی که در سطح آن وجود دارد؛ به این نام شناخته شده و به عنوان آجر نما کاربرد دارد. این آجر نه تنها ظاهری فوق العاده زیبا را از خود به تصویر می کشد؛ بلکه مقاومت و کیفیت بی نظیری را نیز به همراه دارد. به همین دلیل از آن برای نماکاری بخش های متعددی از ساختمان های مختلف استفاده می کنند. حالا امکان عرضه این آجر به قیمت کارخانه در ایران، کاملاً مهیا بوده و می توان به انواع آن از حیث برند دسترسی پیدا کرد.

انواع آجر پازلی به قیمت کارخانه در ایران

آجر پازلی چه مزایایی دارد؟

آجر پازلی چه مزایایی دارد؟آجر نسوز پازلی انگلیسی یکی از پرفروشترین آجرهای موجود در بازار محسوب می شود که از مواد اولیه درجه یک مانند خاک نسوز و در درجه حرارت بسیار بالایی تولید شده است.
این آجر حالا با ابعاد و رنگ های متنوعی همراه بوده که در طراحی داخلی و خارجی ساختمان های مختلف مسکونی، اداری، تجاری و … می توان از آن استفاده کرد.
رنگ بندی های بسیار زیبای موجود در آجر نسوز پازلی که امروزه موارد استفاده فراوانی را به خود اختصاص داده است؛ می توان شامل رنگ آجر نسوز پازلی قرمز، آجر نسوز پازلی مشکی، آجر سفید، آجر شاموتی که ۴ ترکیب رنگ مختلف را در خود جای داده دانست.

حال بهتر است با مزایای آجر پازلی هم آشنا شوید که همین مزیتها باعث افزایش کاربرد آن در حوزه های مختلف ساخت و ساز شده اند:

  • نحوه کار با آجر پازلی بسیار آسان بوده و البته اجرای کار با آن بسیار تمیز خواهد بود.
  • با وجود این آجر می توان حتی بدون بند کشی نیز عملیات نصب نهایی آجر را انجام داد.
  • حتی با وجود آن، دیگر نیازی به قالب های چوبی و فلزی در حین کار نخواهد بود.
  • همچنین با بکارگیری آجر نسوز پازلی، روش کار به صورت خشک انجام شده و احتیاجی به ملات نخواهد بود.
  • در این صورت هم نمای ساختمان از شوره در امان مانده و هم زیبایی بسیار زیادی را پیدا خواهد کرد.

مراحل تولید و اجرای آجر پازلی

مراحل تولید و اجرای آجر پازلیدر این بخش تصمیم داریم تا مراحل تولید آجر پازلی و همچنین مرحله های اجرای آن را شرح دهیم که ابتدا گزینه هایی را در خصوص تولید این محصول، تحت موارد زیر عنوان خواهیم کرد:

  1. ابتدا خاک رس را توسط ماشین آلات مشخص مانند نوار نقاله، کامیون و … برداشته و به کارخانه منتقل می سازند و بعد از آن کلوخه های به جا مانده از این خاک، با سنگ شکن خرد شده و به محل مورد نظر حمل می شوند.
  2. سپس مواد مورد نظر را به گِل تبدیل کرده و عملیات آماده کردن گل و قالب گیری خشت انجام می شود.
  3. بعد از آن خشت گیری در کارخانه آجرپزی به سه روش گل نرم، گل سفت و پرس نمودن خاک نیمه خشک انجام می گیرد.
  4. خشتها که آماده و خشک شدند؛ حالا در کوره آجر پزی قرار گرفته و با حرارت ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد؛ آجرها پخته شده و آماده می شوند.

اما در مورد روش اجرای آجرهای پازلی می توان بیان داشت که از این آجرها برای اجرا در نمای داخلی و خارجی، فقط نیاز به چسب های مخصوص بوده و در نهایت آجرهای مورد نظر بی نیاز از ملات و به راحتی قابل چینش روی دیوار خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید