بازار فروش آجر نما لعابدار

آجر نما لعابدار در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها، مخصوصا مساجد و حسینیه ها، برای ساخت گنبد و محراب استفاده می شود و در ساختمان های دیگر برای زیبا سازی و دیزاین داخل و خارج ساختمان، مثل پاسیو، حمام، آشپزخانه، استخر و سردرخانه کاربرد فراوان دارد. به علت کاربرد وسیع و مصرف زیاد، این آجر بازار فروش بسیار خوبی دارد. کارخانه و کارگاه های زیادی به تولید و فروش آجر نما لعابدار مشغول هستند و به علت تنوع این نوع آجر و گستردگی مصرف آن و جذب کلیه تولیدات کارخانه ها به بازار مصرف، امکان عرضه آن به متقاضیان این محصول وجود دارد.
بازار فروش آجر نما لعابدار

تنوع رنگ بندی آجر نما لعابی

تنوع رنگ بندی آجر نما لعابی در زمینه رنگ بندی آجر نما لعابی، محدودیتی وجود ندارد و با سفارش مشتریان، تولید کنندگان می توانند آجر لعابی با هر رنگی، تولید کنند ولی از دیرباز بصورت سنتی رنگ های فیروزه ای، لاجوردی، زرد، قهوه ای، کرم و سبز که به سبز مسجدی مشهور است کاربرد بیشتری داشته است.

آجرهای لعابی از سنتی ترین محصولات ساختمانی هستند که به دلیل زیبایی و جلوه سنتی که به بناها می دهند چه در گذشته و چه امروزه در معماری ساختمان ها مورد استفاده قرار می گرفته اند.

از این آجرها در گذشته برای زیباسازی بناهای مذهبی و زیارتی، مکان های باستانی، گرمابه های قدیمی و آب انبارها استفاده می شد و بیشترین رنگی که در این نماها کاربرد داشت رنگ های آبی فیروزه ای و لاجوردی بود.

امروزه از آجرنما لعابدار برای طراحی و زیبا سازی در فضاهایی مانند: پاسیوها، کف و دیوار ساختمان، استخر، سردر و نمای بیرونی ساختمان در ابعاد و رنگ ها با نقش ها و طراحی های مختلف کمک می گیرند.

فرآیند تولید آجر نما لعابی

فرآیند تولید آجر نما لعابی روش تولید آجر نما لعابی همانند آجرهای معمولی است، یعنی بعد از قالب زدن و پختن گل رس و تولید آجر، لعاب کاشی که ترکیبی از مواد معدنی و رنگ است بر روی آجر ریخته شده سپس در کوره با دمای بالا پخته می شود.

آجر لعابدار دارای سطحی صیقلی و شیشه ای است، دارای ماندگاری و کیفیت بسیار بالاست و در برابر گرما و سرما، یخ زدگی و فرسایش بسیار مقاوم است  و به دلیل مقاومت بالا در نمای ساختمان که همواره در معرض بارش، گرما و سرماست به کار برده می شود.

آجر نمای لعابدار در ابعاد و رنگ های گوناگون تولید می شود و می توان انواع طرح های زیبا را بر روی آن پیاده کرد، به همین دلیل از دیرباز تا کنون چه در معماری سنتی و چه در معماری مدرن از این نوع آجر برای زیبا سازی داخل و بیرون ساختمان استفاده شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید