تولید عمده آجر ۱۰ سوراخ درجه یک در یزد

عمده تولید آجر ۱۰ سوراخ یزد است،آجرهای ۱۰ سوراخه با توجه به وزن کم و سرعت انتقال آن باعث سهولت در ساخت و ساز ساختمانی می گردد.دلیل وجود سوراخ در آجر را می توان به جذب کم آب دانست و به همین دلیل ملات به آجر جذب نمی گردد و به همین علت سوراخ درون آجر تعبیه شده است تا ملات را در خود نگه دارد.این نوع از آجر را می توان با توجه به شکل آن در اقسا نقاط ساختمان به کار برد.و همچنین می توان نیازهای ساختمان سازی در ایران را ارضا نماید.

تولید عمده آجر 10 سوراخ درجه یک در یزد

تفاوت آجر ۱۰ سوراخ یزد و آجر تبریز از نظر کیفیت

تفاوت آجر 10 سوراخ یزد و آجر تبریز از نظر کیفیت به دلیل استفاده دیرینه و تاریخ کهن آجر سفالی در این دو شهر پیدا کردن تفاوت بسیار فاحش در این دو بسیار سخت است.ولی تا آنجایی که در تاریخ آمده یزد اولین شهر خشتی ایران و دومین شهر خشتی جهان نام گذاری شده است.

با توجه به سابقه تاریخی بسیار بالا، تولید آجر این شهر هم از نظر کیفیت مواد وهم از نظر کیفیت بالای ساخت این آجر یک سر و گردن از نمونه تبریزی خود بالاتر است.و به همین علت آمار سفارش این آجر در ایران نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است.

کیفیت آجر یزد از نظر میزان دوام و عایق بودن و شکست پایین تر تفاوت ویژه نسبت به نمونه آجر تبریز دارد.

مراحل تولید آجر ۱۰ سوراخ یزد

مراحل تولید آجر 10 سوراخ یزد مراحل و روش تولید آجر ۱۰ سوراخ یزد به این شکل است:

۱- به دست آوردن ماده اولیه یعنی خاک:باید خاک مناسب و با کیفیت را از زمین به دست آورد.هر خاکی مناسب آجر پزی نیست.

۲- مهیا کردن خاک:خاکی که دارای سنگ و کلوخ باشد مناسب نیست باید سنگ و کلوخ آن را یا جدا کرد یا خورد کرد.

۳- تولید قالب آجر ۱۰ سوراخ:آجر را یا به صورت خشک وارد قالب و کوره می کنند یا به صورت تر.قالب آجر را آماده می کنند و سپس مواد آجر را درون آن ریخته و سپس آن را به اندازه قالب می کنیم پس از اینکه قالب گیری انجام شد آن را از قالب درآورده و به روش درست وارد کوره می کنیم.اگر رطوبت آجر۱۰ سوراخ زیاد یا کم باشد در کوره تحت دمای زیاد باعث شکستن آن می گردد.

۴-چیدن آجر های ۱۰ سوراخ به شکل مناسب در کوره و پخت آن:پس از چیدن آجر در کوره ها به طرز و شکل مناسب دما و حرارت کوره را به بالاترین درجه خود می رساند تا آجرها پخته شوند.بعد از اینکه آجرها پخته شد باید دمای آن پایین بیاید.وقتی آجرها سرد شد آن را به مکان مورد استفاده انتقال داده یا آن را انبار می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید