تولید کننده آجر فشاری ارزان

امروزه  آجر بدلیل داشتن ویژگی هایی همچون استحکام بالا در عین وزن کم از متداول ترین انواع مصالح در صنعت ساخت و ساز بشمار می رود. آجر ها انواع متفاوت و کاربرد های متنوعی دارند. از آجر های فشاری گرفته تا انواع آجر نماها که برای تزئین نمای ساختمان استفاده می شوند. خریداران محترم می توانند برای تهیه آجر فشاری ارزان، از تولید کنندگان این نوع آجر بصورت مستقیم یا اینترنتی خرید نمایند. در هر دو روش بدلیل نبود واسطه، هزینه های اضافی کاهش میابد. سایت های معتبر فروش آجر فشاری، با قرار دادن اطلاعات مفید در مورد انواع آجر، ویژگی و نوع کاربرد می توانند کمک زیادی در انتخاب نوع محصول و میزان مورد نیاز از این آجر، به خریداران محترم کنند، که در نهایت منجر به یک خرید مطمئن و مقرون به صرفه می شود. تولید کننده آجر فشاری ارزان

ضرورت استفاده از آجر فشاری

ضرورت استفاده از آجر فشاریاما چرا میزان استفاده آجر فشاری در ساخت و ساز بالا می باشد؟ برای پاسخ به این پرسش به برخی از ویژگی های این نوع آجر اشاره می کنیم:

  1. مقاومت مناسبی در برابر اثرات مخرب آب و هوایی و فیزیکی دارد ( مانند سایش، انقباض و انبساط و … )
  2. برا اساس نوع درجه بندی که این آجر ها دارند، میزان مقاومت و کیفیت آن ها سنجیده می شود. آجر های فشاری با کیفیت بالا، استحکام فوق العاده ایی داشته که از آن می توان برای ساخت انواع دیوار های حمال نیز استفاده کرد. ( لازم به ذکر است معمولا در ایران درجه بندی دقیق برای آجر وجود ندارد ) 
  3. این آجر بواسطه ضریب هدایت حرارتی پایینی که دارد، گرما را به خوبی از خود عبور داده و موجب خنک شدن محیط داخل می شود، بنابراین برای مناطق گرم انتخاب مناسبی می باشد.
  4. در برابر سرما و یخ زدگی مقاومت مناسبی دارد که این امر باعث می شود برای مناطقی با آب و هوای سرد، انتخاب مناسبی باشد. 
  5. بدلیل جذب رطوبت به میزان معین ( بین ۳ تا ۷ درصد از کل حجم آجر ) می توان از آن برای تزئین نمای خارجی ساختمان در مناطق مرطوب نیز استفاده کرد. 

آجر فشاری چگونه تولید می شود؟

آجر فشاری چگونه تولید می شود؟به گل رس پخته شده در کوره، آجر می گویند. این یک تعریف ساده و کلی از آجر می باشد. در نقاط مختلف جهان، آجر ها با روش های مختلف و متریال های گوناگونی تولید می شوند که متداول ترین آن ها روش گل نرم با خاک رس می باشد. در ادامه به توضیح مراحل تولید آجر فشاری می پردازیم. 

  1. مرحله اول : انتخاب خاک مناسب و جداسازی ناخالصی ها از آن مانند انواع سنگ ریزه ها. در این مرحله برای افزایش کیفیت و استحکام آجر خاک را دوباره خورد کرده تا ذرات آن ریزتر شود. 
  2. مرحله ی دوم : خیساندن و تبدیل خاک به گل در حفره های مخصوص
  3. مرحله ی سوم : تعیین ابعاد آجر با قالب های مخصوص خشت زنی و قرار دادن در سایه
  4. مرحله ی چهارم : قرار دادن در کوره با حرارت مناسب برای پخته شدن 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید