تولید کننده آجر لعابی با کیفیت در اصفهان

ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان آجر لعابی در دنیا می باشد. در بین شهر های تولید کننده، آجر لعابدار اصفهان از بهترین و با کیفیت ترین آجر های لعابی موجود در کشور می باشد. اصفهان با دارا بودن شرایط آب و هوایی مناسب و همچنین با دارا بودن کوره های مخصوص،این نوع آجر ها را تولید و به صورت مستقیم و غیر مستقیم به اقصی نقاط ایران عرضه می کند.

این آجر که در لایه های زیرین مانند آجر معمولی که با خاک رس تهیه می شود، ساخته شده و لایه ای لعاب رنگی روی آن می آید که بیشتر در نما کاری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید کننده آجر لعابی با کیفیت در اصفهان

مزایای آجر لعابی نسبت به دیگر آجر ها چیست؟

مزایای آجر لعابی نسبت به دیگر آجر ها چیست؟

از مزیت های کلی این آجر نسبت به آجر های دیگر می توان به نمای زیبای آن ها در ساختمان ها اشاره کرد.

این آجر ها که با لعاب های رنگارنگ تولید می شوند، در نما کاری های ساختمان ها جلوه ی بسیار زیبایی را از خود به جای می گذارند. این آجر ها که پیشینه ی آن ها به چند صد سال اخیر بر می گردد، علاوه بر رخ و نمایی چشم گیر، نشان دهنده هویت و اصالت معماری ایران را دارا می باشد. همچنین امروزه در سردر ها، مسجد ها و حسینیه ها نیز از آجر لعابی استفاده می کنند. به علاوه آجر لعابی متریالی مناسب برای کف سازی، قرنیز ها دور دیوار، کاشی کاری و … می باشد.

آجر هایی که در کوره ها پخته می شوند، دارای درجه حرارت مشخصی هستند و اگر با حرارت بالاتری پخته شوند، این آجر ها تمام آب خود را از دست داده و پوک می شوند و بر عکس اگر دمای کمی به آن ها داده شود، آجر خیس مانده و آلوئک می زند. آجر های لعابی به دلیل ضخامت کم از دردسر کمتری در ساخت بهره مند هستند که این خود جز مزیت های این آجر می باشد.

قیمت ارزان آجر لعابی به صورت عمده

قیمت ارزان آجر لعابی به صورت عمده

قیمت آجر لعابی در ایران بستگی به نوع این محصول و نحوه ی خرید آن دارد. هرچه مواد اولیه ی این آجر که اعم از خاک رس، لعاب و … می باشد، با کیفیت تر باشد، قیمت این آجر نیز به مراتب بالا تر می رود.

این آجر ها به مراتب ارزان تر از محصولات مصالح فروشی برای نماکاری می باشد. از این رو می توان با استفاده از این نوع آجر ها برای ساخت نما در ساختمان، علاوه بر زیبایی، کیفیت مناسب را برای نمای ساختمان به ارمغان آورد.

آجر لعابی نسبت به آجر های دیگر مانند آجر فشاری استحکام برای تحمل بار ساختمانی را ندارد و برای همین بیشتر در نما کاری مورد استفاده قرار می گیرد که باعث شده قیمت نسبتا ارزانی برای فروش عمده ای داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید