تولید کننده آجر لفتون صادراتی در بازار

آجر لفتون یا ده سوراخ برای اولین بار در روستایی از توابع اصفهان تولید گردید. این آجر که یکی از انواع پر مصرف آجر در ساختمان سازی می باشد توسط کارخانه های آجر پزی تولید و به بازار عرضه می شود. نمونه با کیفیت این آجرها علاوه بر بازار داخلی، به سایر کشورهای همسایه نیز صادر و ارسال می شود. این آجرها باید از خاک رس با کیفیت و عاری از هرگونه مواد اضافی و ریشه نباتات تهیه و تولید شود. در بسیاری از کشورها از این آجر در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود.

تولید کننده آجر لفتون صادراتی در بازار

مشخصات آجر لفتون چیست؟

مشخصات آجر لفتون چیست؟آجر لفتون که از خاک رس تولید می شود دارای ده سوراخ می باشد که این سوراخها برای سبک سازی ایجاد می گردند.

این آجرها در دو رنگ زرد و قرمز تولید می شوند. بهترین خاک رس و مرغوب که برای تهیه این آجر به کار می رود، در اصفهان یافت می شود.

این آجر در بعضی مناطق ایران به نامهای زبره، ده سوراخی و بهمنی شناخته می شود.

ابعاد این آجر ۲۰*۱۰*۵ سانتی متر می باشد. این آجر از سه طرف نما بوده و در دیوارهای باربر، تیغه و جدا کننده و سقف های طاق ضربی استفاده می شود. از نوع با کیفیت آن برای دیوارهای محوطه و نما به صورت بندکشی نیز استفاده می گردد.

به دلیل تولید این آجر با ماشین آلات صنعتی به آن آجر ماشینی نیز می گویند.

این آجرها دارای درجه بندی کیفی به صورت ممتاز، درجه یک و درجه دو تولید و روانه بازار می شود. بیشترین کارخانه های تولیدی این آجرها در اصفهان و یزد می باشد زیرا در این مناطق خاک رس با کیفیت و مناسب این آجرها به خوبی یافت می گردد.

این آجرها در دیوارهای باربر که وظیفه اصلی آن تحمل نیروهای عمودی وارده از سوی سقف می باشد نیز کاربرد زیادی دارد و از استحکام و ماندگاری خوبی نیز برخوردار می باشند. آجر لفتون صادراتی از نوع ممتاز و با کیفیت این آجر می باشد.

قیمت نهایی آجر لفتون درجه ۲

قیمت نهایی آجر لفتون درجه 2آجرهای لفتون به نسبت درجه و کیفیتی که دارند قیمت گذاری می شوند.

آجر لفتون ممتاز از قیمت بالاتری برخوردار می باشد. آجر لفتون درجه ۲ قیمت مناسب تری داشته و کیفیت آن نیز خوب بوده و برای بسیاری از قسمت های ساختمان سازی مناسب می باشد.

قیمت نهایی آجر لفتون همه ساله و در ابتدای سال از سوی اتحادیه و یا تولید کنندگان اعلام و ابلاغ می شود. چنانچه از نرخ تورم سالیانه پایین تری برخوردار باشیم به همان نسبت نیز تغییرات سالیانه این آجرها کم می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید