تولید کننده آجر نسوز درجه یک

امروزه ساخت املاک و ساختمان ها افزایش یافته است و یرای ساختن آن ها به مصالحی نیاز مندیم. یکی از این مصالح آجر می باشد که کاربرد بسیاری دارد. آجر ها انواع متفاوتی دارند که یکی از مهم ترین آن ها آجر نسوز است.

در ایران کارخانه های بسیاری دست به تولید مصالح زده اند و بین آن ها رقابت تنگاتنگی برقرار است. آجر های تولید شده به استان های دیگر نیز صادر می شوند تا شهروندان در همه استان ها برای تهیه مصالح دچار مشکل نشوند. در ادامه شما را با انواع آجر ها و کاربرد آن ها آشنا می کنیم.

تولید کننده آجر نسوز درجه یک

تفاوت آجر نسوز با آجر فشاری

تفاوت آجر نسوز با آجر فشاری آجر ها انواع مختلفی دارند برای مثال: آجر لعابی، آجر سفالی، آجر نسوز، آجر ماسه آهکی، آجر ماشینی و آجر فشاری.

هر کدام از این آجر ها کاربرد های متفاوتی دارند. برای مثال آجر فشاری به صورت دست ساز تولید می شود و بیشتر در مرحله زیر کاری و سفت کاری استفاده می شود. این آجر پس از قالب گیری وارد کوره محلی می شود و در اغلب امور ساخت و ساز مانند طاق ضربی، تیغه چینی، گره چینی و دیگر موارد مورد استفاده قرار می گیرد. به همین علت این آجر ها را فشاری می نامند که بعد از خشت زنی با دست، کارگران آن را با فشار دست خود به کمک قالب و گل مخصوص درست می کنند.

اما آجر نسوز که آجری بسیار پر کاربرد می باشد با دیگر آجر ها از نظر شکل ساختاری متفاوت است. این آجر توسط کانی ها و پوکه های معدنی نسوز به تولید می رسد. این آجر در دمای بالا متلاشی نمی شود. در حال حاضر این آجر در کارخانه ها تولید و به بازار عرضه می شود. آجر نسوز نسبت به دیگر آجر ها بسیار مقاوم است و تحمل گرمای بالایی دارد.

آجر نسوز تولید شده در بهترین کوره آجر پزی

آجر نسوز تولید شده در بهترین کوره آجر پزی آجر نسوز برای پوشش درونی کوره های فولاد سازی، کک سازی و سرامیک سازی به کار می رود زیرا تحمل گرمای آن بسیار بالاست.

امروزه بهترین آجر نسوز در ایران تولید و به بازار عرضه می شود و در تهیه آجر ها هیچ مشکل یا کمبودی نمی باشد. باید افزود که آجر نسوز از قیمت بالایی برخوردار است که این به علت هزینه آور بودن تولید آن است. اما با این حال کاربرد زیادی دارد و از زیبایی خاصی برخوردار است. چه خوب است ما نیز از تولید کنندگان گرامی که با تولید این محصولات خدمت ارزنده ای را به جامعه می کنند حمایت کنیم و نشان دهیم ایران نیازی به محصولات خارجی ندارد. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید