تولید کننده انواع آجر فشاری با کیفیت

آجر فشاری با کیفیت معمولا در ساختمان سازی به روش سنتی به کار می رود و امروزه بدلیل استانداردهای جدید از این نوع آجر در شهرها کم تر استفاده می شود ولی هنوز کارخانه های زیادی به تولید آجر فشاری با کیفیت می پردازند. مشخصات آجر فشاری عبارت است از: زبری، ناهموار بودن سطح، وزن زیاد، مقاومت کم و جذب آب بالا، به دلیل عدم زیبایی ظاهری و دیگر خصوصیات گفته شده از این نوع آجر در زیر کاری ساختمان و قسمت هایی که بار و فشار زیادی بر آن وارد نمی شود مانند دیواره های خارجی، تیغه چینی و فوندانسیون کاربرد دارد.

تولید کننده انواع آجر فشاری با کیفیت

چرا استفاده از آجر فشاری در ساختمان سازی ضروری است؟

چرا استفاده از آجر فشاری در ساختمان سازی ضروری است؟
آجر فشاری که به آن آجر گری نیز اطلاق می شود با اینکه در سال های اخیر در صنعت ساختمان سازی کمتر از گذشته مورد استفاده قرار می گیرد ولی هنوز طرفداران سنتی خود را به دلیل مزایایی که دارد حفظ کرده است و تولید آن هر چند کمتر ولی هنوز ادامه دارد.

آجر فشاری در انواع آجر قرمز، آجر ماشینی و آجر کوره ای تولید می شود. در گذشته خاک رس را بصورت گل در آورده و کارگران توسط فشار دست قالب های مخصوص آجر را با این گل پر کرده و در آفتاب خشک و سپس آن را از قالب خارج کرده و در کوره آجر پزی می پختند. ولی امروزه آجرهای ماشینی که از نوع آجر فشاری هستند توسط دستگاه های اتوماتیک تولید می شود.

هنوز تقاضا برای آجر فشاری زیاد است و تقاضای زیاد نشانگر این مسئله است که آجر فشاری دارای مزایایی است و نمی توان از مصرف آن چشم پوشی کرد.

امروزه از آجر ماشینی بیشتر در ساخت خانه های سنتی در روستاها و یا ساخت حیاط و ویلا استفاده می شود و جایگاه خود در ساختمان سازی مدرن را کم کم از دست می دهد.

از مزایای آجر ماشینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاوم در برابر دما، عایق حرارت و صدا، جاذب رطوبت، مقاوم در برابر ضربه به علت توپر بودن، ارزان بودن.

از آجر فشاری به علت خاصیت جذب رطوبت و ملات پذیری آن در دیوارهای باربر و تحت فشار و دیوار حیاط و ویلا استفاده می شود که این کاربرد را هیچ کدام از موارد دیگر به این صورت نمیتوانند داشته باشند.

میزان تولید آجر فشاری با کیفیت در کشور

میزان تولید آجر فشاری با کیفیت در کشورهنوز به علت وجود تقاضا آجر فشاری باکیفیت تولید میشود اما افزایش میزان تولید آن بستگی به تقاضای مشتری و میزان مصرف داخلی م فروش خارجی دارد.

در حال حاضر در ساختمان های بسیاری  از آجر فشاری برای دیوار چینی استفاده می شود  اما همانطور که گفتیم بیشتر در فوندانسیون و دیوار حیاط از آن استفاده می شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید