تولید کننده انواع آجر لعابدار سنتی در تهران

آجر لعابدار سنتی نوعی آجر است که بیشتر در بناهای تاریخی استفاده می شود.لعاب اضافه شده روی آجر باعث افزایش مقاومت ساختمان می شود و از نفوذ آب به سطح زیر آن جلوگیری می کند.این نوع آجر علاوه بر مقاومت و استحکام بنا،نمایی زیبا را به ساختمان می دهد.آجرهای لعابدار سنتی در طرح و اندازه های مختلف با رنگ بندی متنوعی ساخته می شوند.

تولید کننده انواع آجر لعابدار سنتی در تهران

آشنایی با انواع آجر لعابدار سنتی

آشنایی با انواع آجر لعابدار سنتی انواع آجر لعابدار در ساختمان سازی کاربرد دارند.استفاده از آجرهای لعابدار از گذشته تا به اکنون وجود دارد،در ایجاد نمای ساختمان باید از آجرهایی استفاده شود که علاوه بر زیبا سازی و جذابیت نمای ساختمان باید مرغوبیت و کیفیت مناسبی هم داشته باشند.

برای ساخت آجر لعابدار هیچ گونه محدودیت ابعادی و رنگی وجود ندارد بنابراین مشتری می تواند نیاز خود را به راحتی تامین کند.در ساخت ساختمان،آجر کاربردهای فراوانی دارد و به عنوان پرمصرفترین مصالح زیبایی خاصی را به ساختمان می بخشد.از انواع آجر لعابدار سنتی برای نمای داخل،نمای خارج،کف،پله و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

آجرهای لعابدار به اشکال مختلف ساخته می شوند و برای ساخت و زیباسازی ساختمان از آنها استفاده می شود.امروزه به دلیل مقاومت و استحکام بخشیدن به منازل و همچنین زیباسازی بنا،آجرهای لعابدار سنتی نسبت به بقیه انواع آجرها طرفداران بیشتری دارند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و چشم انداز زیبایی به ساختمان می‌بخشند.

مراحل تولید آجر لعابدار سنتی

مراحل تولید آجر لعابدار سنتی خاک مورد نیاز برای تهیه آجرهای لعابدار سنتی،خاک رس می باشد.تولید آجر لعابدار به روش سنتی و دستی است.ابتدا خاک رس را با آب مخلوط کرده و هم می زنیم تا حالت مناسب برای غالب گیری به خود بگیرد،سپس آن را به شکل های متنوع در می آوریم بعد از خشک شدن،آجرها را درون کوره قرار می دهیم تا پخته شوند.

بعد از انجام این مراحل لعاب با کیفیت،تهیه شده را روی سطح آجر می زنند و آن را دوباره داخل کوره قرار می دهند تا خوب پخته شود.در هنگام خرید آجر لعابدار باید توجه داشت که لعاب به کاربرد شده روی سطح آجر از کیفیت بالایی برخوردار باشد چون این لعاب باعث مقاومت آجر در برابر صدمات فیزیکی می شود.

از این آجرها برای بازسازی بناهای تاریخی و نمای مساجد و رستوران استفاده می شود.این نوع آجر در ابعاد مختلف تولید می شود و دارای رنگ های بسیار زیبایی است،از بین رنگ های این نوع آجر رنگ فیروزه ای بسیار پرکاربرد و پرطرفدار می باشد.لعاب موجود بر روی آجر قدرت نفوذناپذیری فوق العاده ای در برابر آب دارد.تنها تفاوت این نوع آجر با آجر معمولی فقط در لعاب به کاربرد شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید