تولید کننده بهترین آجر نما اصفهان

آجر نما یکی از پرکاربردترین اجرها در معماری و صنعت ساختمان سازی می باشد. امروزه استفاده از این محصول به دلیل قیمت مناسب و زیبایی منحصر به فردش، بسیار افزایش یافته است. در ادامه به ویژگی های این محصول و شرایط خرید آجر نما اصفهان می پردازیم.

تولید کننده بهترین آجر نما اصفهان

مشخصات بهترین آجر نما اصفهان

مشخصات بهترین آجر نما اصفهان آجر نما دارای تنوع بالایی در رنگ ، سایز و طرح می باشد و بسیاری از طراحان خلاق، در زمان اجرای نماهای آجر نسوز، از آن ها به صورت تصادفی استفاده می کنند، که علاوه بر زیبایی و شکیل بودن در نماها، تفاوت در سبک، طرح و رنگ، در تک تک آجرهای سفالی نما ثبوت رنگ بالایی داشته و در اثر عوامل محیطی مختلف چون تابش خورشید، رطوبت و دمای بالا و یا پایین رنگ خود را حفظ می کند. 

در قدیم برخی تولید کننده آجر سفال، غربال گری را به صورت سنتی انجام می دادند . در این مرحله مواد اولیه برای کلسینه شدن وارد کوره ها با درجه حرارت معین می شوند و بعد وارد حوض های شاموت می شوند سپس در این مرحله محلول چسب به مواد اضافه شده و بعد از مخلوط شدن توسط میکسرها در سیلوهایی ذخیره می شوند تا به مرحله پرس برسند. در کارخانه های آجر نما نسوز ایران نما این مواد با فشار مابین ۴۰۰تا۱۴۰۰ تن با پرس های هیدرولیک تحت فشار قرار می گیرند که در نهایت به مرحله پخت برسند. در اصطلاح خشت خام وارد کوره برای پخت نهایی می شوند.

مراحل تولید آجر سفال اصفهان برای نما

مراحل تولید آجر سفال اصفهان برای نما آجر سفال اصفهان  نوعی از انواع آجرهای با دوام و مقاوم هستند که در نمای ساختمان به منظور زیبایی و ایجاد یک نمای متفاوت به کار می رود. این آجر  را می توانید در رنگ های زرد، زرد متمایل به نارنجی، قهوه ای روشن، قهوه ای اخرایی، قهوه ای تیره، نارنجی تیره و زرد که در بازار موجود می باشند خریداری کنید. در بیان دیگر ممکن است در بازار با نام آجرنما قزاقی روبرو شده باشید؛ آجر نما قزاقی نیز نوعی از آجر پلاک است که برای نمای بیرونی ساختمان به کار می رود و معمولاً دارای رنگ روشن می باشد.

این آجرها مانند سایر انواع آجر سفالی، از خاک رس و افزودنی ها تشکیل می شود؛ با این تفاوت که سطح آجر دارای بافت های شبیه به بافت حصیری می باشد. مراحل تولید بهترین آجر نما توسط کارخانه های مجهز و زیر نظر متخصصان ماهر تولید می شود. ابتدا مواد اولیه همچون خاک رس را در کوره های مخصوص خوب شستشو می دهند و بعد در کوره های مجه ریخته و در مدت زمان معینی پخته می شوند و بعد در قالب های مشخصی ریخته و تا سرد شدن از جایشان تکان داده نمی شوند تا خوب شکل قالب را بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید