تولید کنندگان انواع آجر سفال تبریز به صورت عمده

آجر سفال دارای انواع مختلفی در تولید و کاربرد دارند. آجر سفال برای نماسازی و تیغه کشی بین فضاها استفاده می شود. در بسیاری از شهر های کشورمان مانند تبریز، تولید کننده های آجر زیادی فعالیت می کنند که نیاز بازار مصرف را تامین می کنند.

ماده اولیه اکثر این آجرها خاک رس می باشد که با آن خشت را تهیه نموده و برای پختن به کوره های مربوطه منتقل می نمایند. آجر سفال تبریز دارای کیفیت ساخت بالایی می باشد و از تنوع ساخت زیادی نیز بهره می برد.  

تولید کنندگان انواع آجر سفال تبریز به صورت عمده

راهنمای خرید آجر سفال تبریز

راهنمای خرید آجر سفال تبریز آجرهای سفال به تناسب محل استفاده از آن، دارای خصوصیات و ویژگی های مربوط به خود می باشد.

آجرهای سفالی که برای تیغه بندی و دیوارچینی دیوارهای غیر باربر به کار می روند باید از استحکام لازم برخوردار بوده و در عین حال سبک نیز باشند. سبک بودن این آجرها بسیار مهم است زیرا در وزن کلی سازه تاثیر مستقیمی دارد و چنانچه وزن این آجرها زیاد باشد در زمان زلزله و نیروهای جانبی وارد بر ساختمان که باعث تخریب این دیوارها می گردد خطرات جانی زیادی را در بر دارد.

آجر های سفال که در نماسازی از آن ها استفاده می شود بایستی متراکم بوده و جذب آب زیادی نداشته باشند زیرا باعث یخبندان شده و آجر یا نما را تخریب می کند. این آجرها از چگالی و یا وزن مخصوص خوبی باید بهره برند زیرا آجرهای کم وزن و سبک پوک می باشند. آجر های نماسازی می بایست به خوبی پخته شوند و چنانچه دو آجر را به هم برخورد دهیم باید صدای زنگ بدهد که نشان دهنده کیفیت بالای آجر می باشد. همچنین در زمان خرید آجر سفال تبریز باید دقت کنیم تا این آجرها از رنگ یکنواخت برخوردار باشند. این آجرها در ابعاد مختلف تهیه و تولید می شوند که متناسب با نیازمان آن را تهیه می کنیم.    

قیمت نهایی آجر سفال تبریز

قیمت نهایی آجر سفال تبریز قیمت آجر سفال تابع یک سری عوامل و فاکتورها می باشد.

قیمت دستمزد کارگر و نیروی انسانی متخصص نقش بسزایی در قیمت نهایی آجر سفال تبریز دارد.

همچنین قیمت سوخت مصرفی دستگاه ها و کوره نیز رابطه مستقیمی در قیمت گذاری آجرهای سفال دارد.

هزینه های بسته بندی و کرایه حمل از کارخانه تولیدی تا محل استفاده نیز بر قیمت نهایی تاثیر گذار می باشد. از آنجا که ماده اصلی اولیه این آجرها خاک رس بوده و برای تهیه و حمل آن به کارخانه نیز هزینه هایی در بر دارد، لذا این هزینه های استخراج و حمل تا کارخانه نیز تاثیر فراوانی در قیمت آجر سفال دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید