خرید آجر سفالی قرمز مرغوب

امروزه با توجه به گسترش ساختمان و ساختمان سازی، بازار فروش و مصرف مصالح ساختمانی نیز بسیار مورد توجه واقع شده است. یکی از مهم ترین مصالح برای ساخت و ساز که از دیرباز وجود داشته است، آجر است. آجرها انواع مختلفی دارند و برای ساخت هر ساختمانی، از آجرهای خاصی استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم درباره ی آجر سفالی قرمز و موضوعات پیرامون آن بیشتر صحبت کنیم.

خرید آجر سفالی قرمز مرغوب

خصوصیات آزمایشگاهی آجر سفالی قرمز

خصوصیات آزمایشگاهی آجر سفالی قرمزآجر سفالی قرمز که به آن بلوک سفالی نیز می گویند، آجری است به شکل یک مکعب با چندین حفره که در کارخانه های آجرسازی تولید می شود. آجرهای تولیدی کارخانه های مختلف با یکدیگر متفاوت است و این تفاوت به خصوصیات آزمایشگاهی آجرهای سفالی برمی گردد. خصوصیات آزمایشگاهی آجر سفالی قرمز شامل نوع ساخت، شکل، رنگ و مشخصات فنی آن است. 

مواد اولیه ی آجرهای سفالی قرمز، خاک رس است. این خاک ابتدا در آزمایشگاه های مخصوصی مورد بررسی قرار میگیرد و میزان مرغوبیت آن سنجیده می شود و سپس به روش های مختلفی به آجر تبدیل می گردد. سه مورد از رایج ترین روش های ساخت و تولید سفال عبارت اند از:

  • قالبی
  • دست ساز
  • صنعتی

امروزه تقریبا می توان گفت که ساخت آجرهای سفالی به روش دست ساز منسوخ شده و روش صنعتی جایگزین آن شده است. آجرهایی که با روش صنعتی در کارخانه ها ساخته می شوند، دقیقا هم رنگ آجرهای دست ساز هستند؛ اما خصوصیات آزمایشگاهی و ویژگی های ظاهری آن ها نظیر طرح ها و حفره های روی آجر با یکدیگر متفاوت است. روش قالبی نیز کم هزینه ترین و راحت ترین روش تولید آجرهای سفالی قرمز است اما کیفیت کمتری نسبت به آجرهای صنعتی دارند. در هر دو روش قالبی و صنعتی،  پیش از تولید خصوصیات آزمایشگاهی مدنظر گرفته می شود تا آجر تولید شده از کیفیت بهتری برخوردار باشد.

آجر سفالی قرمز را از کجا بخریم؟

آجر سفالی قرمز را از کجا بخریم؟آجرهای سفالی در واقع جایگزین سنگ در ساخت و ساز بشر هستند و به دلیل ویژگی هایی که دارند، نسبت به سایر انواع آجر برتری پیدا کرده اند‌. آجرهای سفالی قرمز جذب آب کمی دارند و به همین دلیل حفره هایی که روی آن ها تعبیه شده، چسبندگی مناسبی با ملات ایجاد می کنند. بنابراین بازار خرید آجر سفالی قرمز بسیار گسترده و پررونق است‌. برای خرید انواع آجرها می توان به طور مسقیم به مراکز تولید و عرضه ی آجر مراجعه کرد. هم چنین امروزه سایت ها و فروشگاه های اینترنتی با ارائه ی انواع خدمات فروش به صورت آنلاین، امر خرید آجرهای سفالی قرمز را برای مشتریان راحت تر کرده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید