صادرات انواع آجر فشاری با کیفیت

از زمان های گذشته تاکنون از آجرها به عنوان اصلی ترین مصالح ساختمانی در ساخت تمامی بناها استفاده می کردند. امروزه نیز استفاده از آجر به یک کشور خاص محدود نمی شود و تمامی کشورها در جهان از آجر فشاری با کیفیت برای ساختمان سازی استفاده می کنند. به همین دلیل نیز صادرات انواع آجر به کشورهای دیگر توانسته تا پیشرفت خوبی را برای کشور در  این حوزه داشته باشد.

صادرات انواع آجر فشاری با کیفیت

کاربرد های گسترده آجر فشاری در ساختمان سازی

کاربرد های گسترده آجر فشاری در ساختمان سازیاستفاده از آجر به زمان خاصی محدود نمی شود ،کاربردهای زیادی دارد و همه  با آن آشنا بوده اند. آجر فشاری را همه معماران طول تاریخ به خوبی می شناختند و توانسته اند تا با استفاده از آن ساختمان هایی بسیار مقاوم بسازند که تا الان سرپا هستند. انسان های امروزی با نام آثار باستانی از آن ها یاد می کنند.

اکنون که زمان های طولانی از تاریخ اولین استفاده از آجر فشاری گذشته است، هنوز هم کاربرد آجر فشاری در ساختمان سازی زیاد است. امروزه آن را برای ساخت دیوارهای باربر، حایل و تیغه چینی به کار می برند. آجر فشاری هم چنین برای ساخت طاق ضربی بسیار مناسب است.

آجر فشاری را می توان برای انواع کارهای ساختمان سازی مورد استفاده قرار داد. این آجر استحکام بالایی دارد و به راحتی می توان ساختمان هایی با آن ساخت که عمری طولانی دارند. ساختمان هایی که با آجر فشاری ساخته می شوند می توانند برای بیشتر از ۲۰۰ سال حفظ شوند.  این محصول هم چنین به دلیل جذب بالای رطوبت برای دیوارچینی با ملات خیلی خوب است.

روش های تولید آجر فشاری

روش های تولید آجر فشاریوقتی خاک رس در شرایط خاص در کوره پخته می شود، به آن آجر می گویند. برای ساختن آجر نمی توان از هر خاکی استفاده کرد بلکه باید خاک رس مناسب و با کیفیت را برای این کار آماده کنید. وقتی خاک رس آماده شد لازم است تا گل خاک رس را درست شود. برای تولید آجر فشاری، با استفاده از قالب هایی خاص، گل خاک رس را قالب گیری می کنند که به آن خشت زنی می گویند. بعد از این که تمامی خشت ها کاملا خشک شدند، آن ها را به کوره آجرپزی می برند تا کاملا بپزند و به آجر تبدیل شوند.
برای پختن آجرهای فشاری از کوره های آجرپزی با آتش ثابت استفاده می کنند. برای این کار تمامی خشت های آماده شده را مانند یک برج دایره ای شکل می چینند و آتشی در آن روشن می کنند که سبب پخت تمامی خشت ها و تبدیل آن ها به آجر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید