عرضه آجر خشتی فشاری در سطح کشور

آجر خشتی فشاری قدیمی ترین و سنتی ترین نوع آجر ساخته دست انسان است که تولید آن به هزاران سال پیش و زمانی که آتش کشف شد بر می گردد. گل تهیه شده از خاک رس، در قالب مخصوص خشت ریخته شده و با فشار دست صاف و هموار می گردد و سپس در کوره با حرارت بالا پخته می شود تا استحکام یابد. امروزه هنوز بیشتر آجر خشتی فشاری به روش سنتی تولید می شود و کارگاه های بسیاری به تولید و عرضه این نوع آجر در سطح کشور می پردازند.

عرضه آجر خشتی فشاری در سطح کشور

تفاوت آجر خشتی با آجر لعابی در چیست؟

تفاوت آجر خشتی با آجر لعابی در چیست؟ آجر خشتی و آجر لعابی در چندین مورد تفاوت اساسی دارند. اولین و مهمترین تفاوت در شیوه تولید است.

آجر خشتی پس از قالب زدن و پخته ‌شدن در کوره به همان شکل در ساختمان سازی به کار برده می شود ولی آجر لعابی پس از پخته شدن عملیات لعاب زدن بر روی آن انجام شده و بار دیگر در کوره پخته می شود.

آجر لعابی بدلیل وجود لعاب بر روی آجر، سطحی صاف و براق دارد و در رنگ های متنوع ساخته می شود و استحکام و مقاومت بالایی در برابر گرما و سرما، برف و باران، فشار و ضربه دارد و در ساختمان های مدرن در داخل و نمای بیرونی آن به کار می رود. معماران با استفاده از آجر لعابی در طراحی های زیبا و چشم نواز آزادی عمل زیادی دارند و نماهایی طراحی می کنند که گاه بسیار خیره کننده است.

آجر خشتی فشاری سطحی نسبتا ناهموار و مات دارد و از نظر رنگ بندی نیز یا بدون رنگ و به رنگ طبیعی خاک رس تولید می شود و یا رنگ های خیلی نامحسوس دارد. در اثر مجاورت مستقیم با هوا، در برابر فرسایش و فشار مقاومت کمتری دارد و بیشتر در ساختمان هایی به کار برده می شود که دارای نمای سنتی و ساده هستند و طراحی های متنوع با استفاده از این آجر کمتر امکان پذیر است.

از نظر قیمت نیز بین این دو آجر تفاوت زیادی وجود دارد و آجر لعابی به دلیل کیفیت بالا و تولید سخت تر دارای قیمت بالاتری نسبت به آجر خشتی لعابی است.

آجر خشتی فشاری از کجا بخریم؟

آجر خشتی فشاری از کجا بخریم؟ برای خرید آجر خشتی فشاری می توان  به صورت عمده و مستقیم از درب کارخانه تولید آجر اقدام کرد. این روش خرید به دلیل حذف واسطه بسیار مقرون به صرفه است. بعضی از کارخانه ها، دارای نمایندگی و مرکز فروش در سطح شهر می باشند که امکان خرید از این مراکز نیز فراهم است.

روش دیگری که امروزه طرفداران بسیاری دارد، خرید اینترنتی از سایت کارخانه است. در این روش خریدار با مراجعه به سایت کارخانه و ثبت سفارش خود، محصول خریداری شده را در اسرع وقت و در محل مورد نظر دریافت می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید