فروش آجر معمولی درجه یک

آجر معمولی از جمله مواد و مصالحی است که از دیر باز در ساخت و ساز مورد استفاده ما قرار گرفته است وآجرهای رسی معمولی از اولین نوع آن‌ها هستند و قدمتی چند هزار ساله دارند. ابعاد این مواد به گونه‌ای است که در خلق بناهای منظم بخصوص در گوشه‌ها و یا در جاهایی مثل گنبدها و تزئینات ساختمان مورد توجه قرار گرفته است.

فروش آجر معمولی درجه یک

آشنایی با آجر معمولی و کاربرد های آن

آشنایی با آجر معمولی و کاربرد های آن

آجر از مصالح پر کاربرد و با سابقه طولانی در صنعت ساخت و ساز و همچنین در نماسازی داخلی و خارجی آن است. و با توجه با نواع کاربرد‌های آن از جمله در نماسازی ، کف پوش، دیوارسازی و … در انواع و ابعاد گوناگون ساخته می‌شوند و متناسب با نیاز و سلیقه به انتخاب از بین آن‌ها اقدام می‌شود ولی در حالت کلی آن‌ها را به دو دسته آجر معمولی و مهندسی تقسیم می‌کنند.

آجرهای معمولی خود شامل تعداد گوناگون هستند که در زیر همراه با توضیحات آورده می‌شوند:

  • آجر فشاری؛ که در تمامی ساخت و سازها مورد استفاده قرار می‌گیرد و مناسب است. دلیل نامگذاری آن به این نام به این دلیل است که گویا در اوایل درست کردن آن، به صورت دستی توسط کارگران در قالب‌هایی پر می‌شد و با فشار دست آن‌ها آجر درون قالب شکل می‌گرفت.

آجر فشاری هم خود به چند نوع طبقه بندی می‌شود:

  1. آجر سبز رنگ: این نوع آجر به خاطر اینکه در کوره حرارت زیادی دیده است به رنگ کبود، کم رنگ و سبز در آمده است و با توجه به اینکه حرارت بالایی دیده است دارای مقاومت بالایی است و در جاهایی که نیاز به مقاومت بالایی است مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  2. آجر جوش: این نوع آجرها به علت حرارت زیاد نزدیک شعله‌های کوره‌های آجر پزی بوجود می‌آیند و به خاطر حرارت بالایب که می‌بینند ذوب شده و شکل و حالت اولیه خود را از دست می‌دهند و به هم می‌چسبند و حالت بلوری داشته و فوق‌العاده مقاومند و در پی سازی و جاهایی که نیاز به مقاومت بالایی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  3. آجر خام: آجر خام به دلیل اینکه حرارت کمی دیده رنگش تغییر می‌کند ولی استحکام بالایی ندارد.

نوع دوم از آجرها آجر ماشینی است، که در  رنگ‌های سفید و قرمز ارائه می‌شود و در نماسازی هم از آن‌ها استفاده می‌شود. و تفاوت ان‌ها با آجرهای فشاری در جنس سفال‌ها و سوراخ‌هایی است که باعث سبکی و چسبندگی آن با ملات می‌شود. این آجرها دارای گوشه‌های تیره و سطوح صاف هستند و برای رنگی شدن به آن‌ها اکسید فلزات را اضافه می‌کنند. در کل جنس این آجرها نسبت به آجرهای فشاری شکننده و خاصیت مکندگی آب آن نسبت به نوع فشاری کم است.

مرکز فروش آجر معمولی در کشور

مرکز فروش آجر معمولی در کشور

در سطح کشور مراکز فروش آجر معمولی زیادی هستند که خریدار متناسب با نیاز مندی خود و با توجه به کیفیت محصول از بین آن‌ها انتخاب می‌کند.این مراکز اطلاعات خوبی درباره ی نحوه و مشخصات محصول به خریدارن ارائه میدهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید