فروش آجر نظامی به صورت عمده

آجر ها یکی از مهم ترین مصالح برای ساختمان سازی به شمار می آید. آجر ها بسیار مختلف و گوناگون هستند و بنا به کاربرد، انواع مختلفی دارند. یکی از انواع آجر ها، آجر نظامی می باشد. علی رغم این که این آجر در دسته آجر های قدیمی و سنتی قرار می گیرد، در معماری مدرن و امروزی نیز کاربرد دارد. 

فروش آجر نظامی به صورت عمده

تفاوت آجر نظامی با آجر ختایی در چیست؟

تفاوت آجر نظامی با آجر ختایی در چیست؟ آجر به صورت کلی از ترکیب آب و خاک رس تشکیل می‌شود. تولید کنندگان پس از مخلوط کردن این دو ماده، خمیر به دست آمده را در قالب های مورد نظر می ریزند و سپس در کوره قرار می دهند تا آب آن خشک و کاملا پخته شود. آجر به طور کلی به انواع مختلفی تقسیم می شود که هر یک از آن ها اندازه، رنگ و ترکیب مخصوص به خود را دارد. ولی به طور کلی پایه ی همه آجر ها همان گل رس می باشد. 

برخی از انواع آجر شامل آجر سفالی، آجر لعابدار، آجر قزاقی، آجر قلبی، آجر نظامی و آجر ختایی می باشد.آجر نظامی و ختایی در دسته بندی آجر های قدیمی و سنتی قرار می گیرند که در معماری امروز هم کاربرد دارند.

ابعاد آجر نظامی به صورت ۵*۵۰*۵۰ می باشد و در گذشته به عنوان کف پوش در سرباز خانه های نظامی به کار برده شده است. از این رو آجر نظامی نام دارد. 

آجر ختایی کمی ابعاد کوچک تری نسبت به آجر نظامی دارد (۲۵*۲۵*۵) و از آجر معمولی کمی بزرگتر است. از این آجر هم برای کف پوش ساختمان ها و حیاط های قدیمی استفاده می شده است. 

هر دو این نوع آجر ها از جنس سفال هستند و سازگاری زیادی با شرایط آب و هوایی مختلف دارند. در برابر رطوبت و سرما مقاوم هستند و در مناطق مختلف استفاده می شوند. 

روش های خرید آجر نظامی

روش های خرید آجر نظامی مشتریان می توانند برای خرید آجر نظامی به نمایندگی های معتبر سراسر کشور مراجعه کنند. در این مراکز انواع و اقسام مدل های مختلف آجر وجود دارد که مشتریان می توانند با توجه به سلیقه و کاربرد آجر مورد نظر، خرید خود را انجام دهند. شرکت تولید کننده آجر نظامی برای تولید محصولات خود از بهترین نوع مواد اولیه و بهترین شیوه پخت آجر استفاده می کند. هدف نهایی این شرکت جلب رضایت مشتری است که فقط در صورت تحویل کالای مرغوب به مشتریان به دست می آید.

نقل و انتقال آجر ها نیز شرایط خاصی را می طلبد. در صورت انتقال ناصحیح آجر، به آجر آسیب وارد می شود و کیفیت خود را از دست می دهد. بنابراین تولید کنندگان تلاش می کنند تا با انتخاب وسیله مناسب برای حمل، محصول را کاملا با کیفیت به دست مشتری برسانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید