قیمت آجر سفال دیواری درجه یک

مواد لازم برای ساخت آجر، خاک رس و خاک سفال است که به این محصول آجر  سفال دیواری گفته می‌شود، این محصول از جمله مصالحی است که از دیر باز سازندگان ساختمان از آن برای دیوار چینی و دیوار کشی منازل خود استفاده می‌کردند. آجر سفال دیواری از نظر شکل ، اندازه و رنگ در نهایت دقت و ظرافت ساخته می‌شوند و بسته به نیاز در جاهای مختلف ساختمان از آن‌ها استفاده می‌شود.

قیمت آجر سفال دیواری درجه یک

مشخصات عمومی آجر سفال دیواری

مشخصات عمومی آجر سفال دیواری

در معرفی آجر سفال دیواری باید عنوان کرد که این محصولات توسط ماشین آلات و به صورت سنگ ساخته می‌شوند و در حقیقت سنگ‌های ساخته دست انسان هستند و در حقیقت اولین محصولاتی از نوع آجر هستند که به صورت صنعتی تولید شدند و قیمت آن‌ها بر حسب کیفیت و ابعاد آن‌ها تعیین می‌شود.

ابعادی که بیشترین استفاده را برای دیوارهای بیرونی دارند شامل اندازه‌های ۲۰ × ۲۰× ۲۰ و۲۰ × ۲۰× ۱۵ می توان اشاره کرد، البته نمونه‌های موجود در بازار شاید یکی  دو سانتی کوچکتر از این اندازه‌ها باشند‌‌. استفاده از این آجر سفال برای مناطق مرطوب  یا بسیار خشک توصیه می‌شود. این آجر در ابعاد مختلف می‌باشد که در زیر بدان‌ها اشاره می‌شود:

آجر سفال با تیغه‌های ۷ و ۵.۵ سانتی متری؛ که برای جاهایی که نیاز به تیغه‌های جدا کننده است مثل کناره‌های آسانسور از این اندازه استفاده می‌شود که بسیار مقرون به صرفه است.

آجر سفال با تیغه ۱۵ سانتی متری ؛ که از نظر استفاده می‌توان در داخل به عنوان جداکننده دیوارها از آن استفاده کرد یا به عنوان دیوارهای بیرونی ساختمان از آن استفاده کرد و به خاطر سبکی خیلی مناسب است.

از ویژگی‌های آجر سفال خوب داشتن سطح صاف و رنگ یکدست  است و همچنین دارای گوشه‌های با زاویه قائمه باشد. آجر سفال مرغوت باید باید هنگام برخورد با سفال‌های دیگر صدای توپری بدهد، میزان جذل رطوبت در آن کم باشد، بایستی در برابر سرما مقاومت بالایی داشته باشد، انتقال حرارتی آن کم است  و در برابر حرارت بالا حالت خمیری به خود نمی‌گیرد.

عوامل موثر بر قیمت آجر سفال دیواری

عوامل موثر بر قیمت آجر سفال دیواری

هنگام خرید آجر سفال باید دقت شود که سطح آن صاف باشد و ابعاد آن هم باید توسط فروشنده مشخص شود تا خریدار بتواند انتخاب مناسب و درست متناسب با قیمت آن داشته باشد، هچنین با توجه به اینکه حجم حمل آن بسیار زیاد است پس بایستی به ظرفیت کامیون‌ها هم توجه داشته باشد . پس قیمت آجر سفال دیواری ارزان تابع شرایط و عوامل مختلف مثل کیفیت، مسافت، و وسایل حمل ونقل است که همه بایستی در هزینه نهایی آن لحاظ شود. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید