قیمت آجر لعابدار سنتی در کشور

آجر لعابدار سنتی یکی از بهترین و مقاوم ترین آجر ها در صنعت ساختمان سازی می باشد. اینمحصول در انواع و رنگ های متفاوتی زوانه بازار شده و توسط نمایندگی های معتبری عرضه می شود. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت آجر لعاب دار و عوامل آن همراه باشید.

قیمت آجر لعابدار سنتی در کشور

مشخصات ظاهری آجر لعابدار سنتی

مشخصات ظاهری آجر لعابدار سنتی لعاب کاری یکی از هنرهای اصیل در صنعت معماری کشور است. لعاب یک پوشش حفاظتی برای سطح آجر است که مقاومت آن را در برابر عواملی نظیر هوازدگی، فرسایش، عوامل شیمیایی و نفوذ آب افزایش می دهد. آجر لعاب کاری شده سطحی صاف و صیقلی دارد که علاوه بر مقاومت بالا، زیبایی بی نظیری در ساختمان ایجاد می کند. تولید آجر لعابی همانند آجر معمولی است، تنها تفاوت آن لعاب کاری بعد از خشک شدن آجر است. این آجرها به دلیل ظاهر زیبا و صیقلی خود در دیزاین داخلی ساختمان و زیباسازی نما مورد استفاده قرار می گیرند.

این آجرها در ابعاد مختلف و در رنگ های متنوع نظیر زرد، قهوه ای، لاجوردی، کرمی، فیروزه ای و … به بازار عرضه می شوند. یخ زدگی یکی از عواملی است که مصالح را در مناطق مختلف اقلیمی تحت تاثیر قرار می دهد، اما لعابکاری مقاومت مصالح را در برابر این عامل بالا می برد و سطح را نفوذناپذیر می کند.

انتخاب مواد اولیه لعاب کاری بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر انتخاب به صورت نادرست صورت گیرد و ضریب انبساط و انقباض لعاب با آجر همخوانی نداشته باشد، آجر به سرعت ترک می خورد. قیمت آجر لعابی در مقایسه با آجر بدون لعاب بالاتر است.

قیمت آجر لعاب دار سنتی در ایران

قیمت آجر لعاب دار سنتی در ایران این محصول در برابر سرما ی زمستان و باران های موسمی مقاوم بوده و مانع نفوذ رطوبت به داخل منزل یا ساختمان های اداری می شود. مواد اولیه مرغوب باعث مقاوم سازی اجر لعابدار شده و می تواند در برابر حرارت های بالا نیز دوام بیاورد و نشکند.این عوامل و کیفیت و …باعث شده تا در مراکز فروش دارای قیمت مخصوص باشند.

قیمت این محصول به روز بوده و قبل از خرید باید از قیمت جدید مطلع شده و خرید خود را نهایی کنید. قدمت  آجر های لعابی به زمان هخامنشیان بر میگردد و این محصول در آن زمان در ساخت قلعه و کاخ ها خود از این محصول به دلیل زیبایی فاوان استفاده می کردند. در ضمن سومری ها نیز برای تزئین کاخ و معابد های خود از این آجر استفاده می کردند. که امروزه به شیوه ای جدید تولید میشود.

سلجوقیان نیز برای تزئین ابنیه خوداین مصالح را انتخاب می کردند.  آجرهایی که برای تزئین نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند به نحوی ساخته می شوند که نیازی به اندودکاری ندارند. آجر نما را می توان به صورت دستی یا توسط ماشین تولید نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید