قیمت آجر ۱۰ سوراخ مرغوب با بهترین کیفیت

آجر ۱۰ سوراخ از مصالح ساختمانی قدیمی و کاربردی در صنعت معماری و ساختمان سازی است .عوامل بسیاری در قیمت آجر ۱۰ سوراخ موثر است ،مانند رنگ آجر که نشان دهده کیفیت مواد سازنده آن است،قدرت استحکام،حرارت پذیری ،میزان جذب رطوبت و….است.

قیمت آجر 10 سوراخ مرغوب با بهترین کیفیت

آشنایی با انواع آجر ۱۰ سوراخ

آشنایی با انواع آجر 10 سوراخ

انواع آجر ۱۰ سوراخ در اندازه ها و رنگها و کیفیت های گوناگون تولید می شود که هر کدام ویژگی خاص خود و کاربرد متفاوتی دارد.

آجر قرمز:بیشترین کاربرد آجر قرمز در نمای بیرونی،سنگ فرشها،نمای داخلی بنا می باشد.از ترکیب آجر قرمز با رنگ های دیگر سازه ای بی نظیر خواهیم داشت،سوراخ های این نوع آجر موجب قفل شدن میل گرد و در نتیجه استحکام ساختمان می شود.این آجر غالبا از خاک رس تهیه می شود که بهترین خاک برای تولید آجر و همچنین ساخت بنا های با استحکام است.

آجر نارنجی:

این آجر از ترکیب خاک رس طبیعی با آب،در کوره های مخصوص آجر پزی با حرارت بالا تولید می شود.این آجر نیز جلوه زیبایی به ساختمان می دهد و در ساخت انواع روف گاردن،ویلا،فضای سبز و …..استفاده می شود.

آجر زرد:

برای استفاده در انواع ساختمان به کار می رود،در هر شرایط آب و هوایی مقاوم است،بنای ساخته شده با این رنگ آجر نمایی یک دست و چشم نواز را ایجاد می کند.این نوع اجر به دلیل جذب بالای آب برای پیاده رو توصیه نمی شود .از این آجر در ساخت مساجد،اماکن تاریخی ،اتاقها،و…..استفاده می شود.

کیفیت این آجرها به نحوه پخت مواد اولیه و تهیه آن وابسته است.

همچنین آجرها در اندازه و سایز و شکل های مختلف تولید می شود که کار معماران و ساختمان سازی را سهل کرده.

محل فروش عمده آجر ۱۰ سوراخ

محل فروش عمده آجر 10 سوراخ


قیمت فروش آجر ۱۰ سوراخ با توجه به نوع و کیفت آن متفاوت است .از مواردی که در خرید آجر ده سوراخ باید توجه کنیم رنگ آجر است که نشان دهنده نوع مواد به کار رفته در آن می باشد. همچنین استحکام و میزان تحمل حرارت را نمایانگر است.

برخی استان های کشورمان از دیرباز به صورت تخصصی به تولید آجر پرداخته اند،که مراجعه و خرید از این شهر ها می تواند کاهش چشم گیری را در هزینه ها برای مشتری داشته باشد.

استان های کویری بهترین نوع آجر سفالی ،تزیینی ده سوراخ و غیره را تولید و عرضه می کنند.

آجرها از نظر تنوع به دو دسته دیگر ماشینی و دستی تولید می شوند:

آجر دستی از شکل و ظاهر نرمال تری برخوردار است ولی قیمت بالایی دارد.آجر ماشینی هم همانطور که از نام آن معلوم است توسط ماشین آلات تولید شده و قیمت و تنوع بیشتری دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید