قیمت بهترین آجر مقاوم ضد زلزله

یکی از زیان بارترین حوادث غیرمترقبه، زلزله می باشد که متاسفانه در سال‌های اخیر در بخش های مختلف کشور ما هم خسارات جانی و مالی زیادی بر جای گذاشته است. 

بنابراین، افزایش مقاومت ساختمان ها، امری ضروری می باشد. تولید آجر ضد زلزله، از جمله اقداماتی است که در این راستا صورت گرفته و باید اجرایی شود. 

در رابطه با قیمت بهترین آجر مقاوم ضد زلزله در ادامه مطلب، اطلاعات بیشتری کسب کنید. 

قیمت بهترین آجر مقاوم ضد زلزله

ویژگی های آجر ضد زلزله چه می باشد؟

ویژگی های آجر ضد زلزله چه می باشد؟ویژگی های آجر ضد زلزله به شرح زیر می باشد:

این مصالح ساختمانی جدید، مقاومت بسیار بالایی در برابر تنش های برشی دارد. به همین خاطر زلزله، نمی تواند سبب تخریب و ریزش ساختمان شود. در واقع این نوع آجرها وظیفه ایزوله کردن دیوارها از سایر سازه های ساختمان از نظر عملکرد را دارند. همچنین تنش بین دیوار و سازه را به مینیمم مقدار می رساند. 

از دیگر ویژگی های این آجرها این است که می توانند نیروهای افقی ایجاد شده ناشی از زلزله را جذب نمایند. همچنین قابلیت تحمل وزن ساختمان را که به صورت نیروی عمودی اعمال می شود، دارد. 

نصب آسان و عدم نیاز به تجهیزات و امکانات خاص هم ویژگی آجر ضد زلزله به شمار می رود. عمده ترین کاربرد آن در دیوارهای پارتیشن می باشد.

این آجرها عموما مسلح هستند. قابلیت استفاده به صورت ترکیبی با سایر آجرها را دارند. موادی که در تولید آنها به کار می رود، چندین نوع است. 

قابلیت تحمل حرارت هم از دیگر ویژگی های آجرهای مذکور می باشد. در کلیه شرایط اقلیمی می توان از آنها استفاده کرد. 

نحوه تولید آجر ضد زلزله

نحوه تولید آجر ضد زلزلهدر رابطه با نحوه تولید آجر ضد زلزله باید بیان کرد که در حال حاضر، کارشناسان و محققان در این زمینه، در حال بررسی هستند تا بتوانند ویژگی های بیشتری به آن اضافه کنند. از این رو مصالحی که در تولید آن به کار می رود، متنوع است. 

دستگاه مخصوصی برای تولید این آجر وجود دارد که ابتدا مصالح مورد نیاز در آن به طور کامل میکس می شوند. مصالح میکس شده در قالبهای مخصوص ریخته می شوند و در مراحل بعدی مسلح می شوند. پس از آن داخل کوره های مخصوص تحت دمای معین قرار می گیرند تا رطوبت خود را به طور کامل از دست دهند.

نهایتا آجرهای خشک شده در جایگاه مخصوص قرار می گیرند و در صورت بروز هر نوع ایراد احتمالی در آنها، تفکیک می شوند. گفتنی است که قیمت این آجرها مناسب بوده و در مقایسه با سایر آجرها صرفه اقتصادی دارد. 

عواملی مانند درصد مقاومت، نوع مصالح به کار رفته در آن و میزان تقاضا و نوع خرید قیمت آن را تغییر می دهد. خرید عمده و بی واسطه سبب بهره مندی از نازلترین قیمت ها می شود. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید