قیمت دقیق آجر قدیمی درجه یک به صورت عمده

آجر قدیمی درجه یک در ابتدا به صورت خشت بوده  که از سالیان بسیار دور مورد استفاده در ساخت و سازها قرار می گرفته که از این نوع آجرها برای دیوار چینی ، کف حیاط و پله ها استفاده می کردند.

هم چنین می توان  آجرهای قدیمی را به عنوان قدیمی ترین مصالح در ساخت و سازها نام برد که از ده ها هزار سال قبل مرسوم بوده و در ایران آجر قدمتی دیرینه  دارد که می توان به کوره های آجر پزی در شوش و کاشان اشاره کرد .

 

 

قیمت دقیق آجر قدیمی درجه یک به صورت عمده

آجر قدیمی چه کاربردی دارد؟

آجر قدیمی چه کاربردی دارد؟ از قدیمی ترین آجرها می توان به خشت های اشاره کرد که در ابعاد مربع شکلی ساخته می شدند که این نوع آجر یا همان خشت از خاک رس, ماسه , سنگ آهک , سولفات , سولفور , فسفات , کانی های آهن , منگنز , منیزیم , سدیم , پتاسیم و غیره به دست می آمدند که این نوع آجر قدیمی را می توانستند در کوره های آجرپزی و یا در مصالح فروشی خریداری می کردند .این نوع آجر قدیمی برای ساخت خانه ها و مساجد و معابد ، کاخها ، مدرسه ها و غیره  کاربرد زیادی داشته  که قدمت این نوع آجر قدیمی به هفت هزار سال قبل بر می گردد .

فروشگاه آجر قدیمی اغلب در همه شهرها وجود داشته که استفاده کنندگان به راحتی می توانستند آجر مورد نیاز خود را خریداری و مورد استفاده قرار دهند . آجرهای قدیمی که همان خشت خام بوده  بر اثر گرما بر روی مواد تشکیل دهنده به دست می آمده که خاک رس  و ماسه رکن اصلی این نوع سنگها بوده که برای زیبایی نماهای ساختمان های تاریخی ، موزه ها ، کاخها، مدرسه ها ، مساجد روی این آجرها حکاکی های بسیار زیبایی صورت می گرفته است .

فروشگاه آجر قدیمی درجه یک

فروشگاه آجر قدیمی درجه یک فروشگاه آجر قدیمی درجه یک فروشگاهی بوده که در آن بهترین نوع آجر در زمان های خود را داشته که مشتری به راحتی می توانسته تعداد آجر مورد نیاز خود را بدون صرف وقت خریداری و به مصرف رسانده که اغلب در همه شهرها وجود داشته است . قدمت آجرهای قدیمی به دوره ایران باستان بر می گردد که گل و لای موجود در کنار رودهای دجله و فرات بر اثر تابش آفتاب رطوبت خود را از دست می دادند در نتیجه خشک و مقاوم می شدند که مردم آن زمان برای ساخت بنا از آنها استفاده می کردند .

از جمله فروشگاه های آجر های قدیمی که  قدمت آن به حدود ده هزار سال قبل بر می گردد می توان گفت این نوع آجر در کوره های آجر پزی شوش ، اصفهان ، یزد ، کاشان و غیره بوده است .

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید