قیمت روز و ارزان آجر چهار گوش در بازار

خرید و فروش انواع آجر چهار گوش در بازار مصالح فروشان در سراسر ایران امکان پذیر است. این آجر ها که به آجر قزاقی نیز معروف هستند، از دسته آجر های سنتی ایران می باشد که از خاک رس در ساخت آن استفاده می شود.

از این رو آجر چهار گوش از دسته آجر هایی است که طرفداران بسیاری در صنعت ساختمان سازی دارد. از آن گذشته این محصول مزایایی دارد که بسیار قابل توجه است. این آجر از دسته آجر های ارزان قیمت می باشد و به وفور از این نوع آجر در مصالح فروشی های کشور یافت می شود.

استفاده از این نوع آجر باعث می شود تا سازندگان و معماران، هزینه کمتری پرداخت کنند و هر جهت به صرفه می باشد.

قیمت روز و ارزان  آجر چهار گوش در بازار

آشنایی با انواع آجر چهار گوش

آشنایی با انواع آجر چهار گوش

این آجر ها که امروزه هم در نما های مدرن و هم در نما های سنتی از آن استفاده می شود، به دلیل ناخالصی هایی که دارد، رنگ ثابت داشته و در اثر برف و باران و شرایط جوی گوناگون پوسیده نمی شود.

آجر چهار گوش از خاک رس تهیه شده و در کوره های هوفمان، چاهی و یا کوره های حلقه ای پخته شده است. این آجر ها که بیشتر نمایی سنتی را به ما عرضه می کنند، در نما های انواع ساختمان ها استفاده می شود.

آجر چهار گوش بیشتر در ابعاد مربعی ساخته می شود. از این رو می توان این آجر ها را در کف ساختمان و یا کف حیاط هم استفاده کرد.

آجر چهار گوش از از ویژگی های دیگری نیز برخوردار است که باعث شده این آجر محبوب باشد. ویژگی هایی همچون عایق بودن آن بسیار حائز اهمیت است. این قابلیت سبب شده تا در فصل زمستان گرمای خانه اتلاف نشود و برعکس در گرمای تابستان، خنکی داخل خانه به بیرون نفوذ نکند.

تولید بهترین آجر چهار گوش

تولید بهترین آجر چهار گوش

بهترین آجر چهار گوش در کوره های آجر پزی ایران به عمل می آید. ایران با داشتن پیشینه ای طولانی در ساخت و تولید انواع آجر، توانسته تا بازاری بسیار قوی داشته باشد. شهر های زیادی در ایران به تهیه و تولید آجر مشغول هستند. شهر هایی مانند قزوین، تهران، کرمان و یزد از پرچم داران تولید آجر در ایران هستند. تولید آجر فرآیند مختلفی دارد.

بیشتر آجر ها که با خاک رس تهیه می شوند، دارای رطوبت هستند که برای تبدیل این خاک به آجر باید پروسه ای طی شود تا رطوبت خاک گرفته و آماده برای استفاده شود.

ابتدا مرحله خشت زنی و تهیه گل آجر است. پس از تهیه گل، مواد در داخل قالب ها ریخته شده و باید خشک شوند. سپس این آجر ها در دمای مخصوص کوره ها قرار می گیرند تا رطوبت آن ها گرفته شده و آماده استفاده شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید