قیمت عمده آجر قزاقی درجه یک در سال ۹۹

آجر قزاقی که از قدیمیترین آجرهای به کار رفته در ساختمان سازی است از استحکام لازم برخوردار می باشد. این آجرها که از خاک رس سرند شده به دست می آیند، نسبت به کیفیت ساخت از قیمت متفاوتی برخوردار است. قیمت این آجرها تابع دستمزد کارگر و سوخت بوده چرا که ماده اصلی تشکیل دهنده این آجرها که خاک رس می باشد به صورت طبیعی به وفور یافت می شود. قیمت این آجرها تابع شرایط اقتصادی نظیر نرخ تورم نیز می باشد که همه ساله از سوی بانک مرکزی تعیین و اعلام می شود. 

قیمت عمده آجر قزاقی درجه یک در سال 99

آجر قزاقی چگونه آجری است ؟

آجر قزاقی چگونه آجری است ؟ آجر قزاقی از آجرهای سنتی و قدیمی ایران می باشد که در زمان قزاقها برای ساخت سربازخانه ها از آن استفاده می شد.این آجرها که از خاک رس ساخته می شوند برای استفاده در نما از دیرباز به کار می رفته است. برای تهیه این آجرها ابتدا خاک رس را با آب مخلوط نموده و گل حاصل را برای تهیه خشت به کار می برند.

برای درست کردن خشت، این گل را در قالب های چوبی گذاشته و پس از شکل گیری به کوره آجرپزی جهت پخت منتقل می کنند. مدت زمان پخت این آجرها در واقع رنگ آن را تعیین می کند. آجرهای قزاقی دارای رنگ های خاکی، زرد، پوست پیازی، قرمز و آتشی می باشد. اندازه پر کاربرد این آجرها ابعاد ۲۰*۱۰*۵ سانتی متر می باشد.

این آجرها در سازه های سنتی زیادی مانند طاق کسری، پل دختر، گنبد کاووس و مسجد جامع اصفهان و یزد به کار رفته اند که با توجه به استقامت و دوامی که دارند تاکنون پایدار مانده اند. این آجرها شوره نمی زنند و رنگ ثابتی دارند و در مقابل یخبندان نیز مقاومت بالایی دارند. امروزه از این آجرها در دکوراسیون داخلی بسیاری از ساختمانها استفاده می شود.  

محل فروش عمده آجر قزاقی

محل فروش عمده آجر قزاقی فروش آجر قزاقی به صورت عمده و جزئی صورت می گیرد.برای خرید آجرهای قزاقی به صورت عمده می بایست به فروشگاه ها و یا محلهایی که برای فروش آن در نظر گرفته اند مراجعه و خریداری نماییم.این آجرها که استفاده و کاربرد زیادی نیز دارند دارای قیمت مناسبی می باشند.

با عنایت به اینکه آجر جزو لاینفک ساختمان می باشد و از آن در جاهای زیادی از ساختمان استفاده می شود لازم است متناسب با نیاز و مصرف آن نسبت به خریداری عمده و یا جزئی آن اقدام نماییم. البته اگر به صورت عمده این آجرها را خریداری نماییم به قطع با قیمت مناسب تری نیز می توانیم آن را خریداری کنیم.   

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید