مرکز خرید آجر ختایی کف درجه یک

از دیر زمان مواد و مصالح مختلفی در ساختمان‌ها استفاده می‌شود که از جمله آن‌ها آجر ختایی کف است  که با مواد خاک رس و به صورت دستی و در اندازه‌های گوناگون ساخته می‌شوند و جهت کف سازی تراس، حیاط و حتی نماسازی از آن‌ها استفاده می‌شود. استفاده از آجر ختایی کف در نماسازی و کف سازی‌ها، علاوه بر ایجاد محیطی زیبا و آرامش بخش تکرار خاطرات شیرین قدیمی است.

مرکز خرید آجر ختایی کف درجه یک

فرآیند تولید آجر ختایی کف

فرآیند تولید آجر ختایی کف

آجرهای ختایی کف به رنگ سفید هستند که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به شیوه‌ی سنتی دستی ساخته می‌شوند و در ابتدا به صورت طبیعی آن را جلوی آفتاب قرار می‌دادند تا خشک شود ولی به مرور زمان آن را در کوره‌ها و در دمای بالا پختند تا استحکام بالای داشته باشد و در برابر عوامل محیطی مقاومت نماید. در واقع استفاده از این آجرها در کشور ما تایخ پرسابقه دارد.

مراحل تولید آجر ختایی کف به این صورت است که آن را از خاک رس سرند شده و آب درست می‌کنند که از ترکیب آن‌ها ماده‌ی خمیری یکنواخت و یکدستی به نام خشت بوجود می‌آید که آن را درون قالب‌هایی قرار می‌دهند که در این قالب‌ها شکل و اندازه دلخواه بدست می‌آید که این کار بوسیله دست انجام می‌شود. در مرحله بعد این خشت‌های قالب گرفته را در مقابل آفتاب قرار می‌دهند تا خشک شود، در مرحله بعد آن‌ها را در کوره‌ قرار می‌دهند تا استحکام لازم را داشته باشد در ضمن بین این آجرهای ختایی بایستی فاصله مناسب باشد تا خوب بپزند این آجرها در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند ولی مشخص ترین اندازه آن در اندازه ۲۰×۲۰ و با ضخامت ۵.۵ است.

این آجرها در اندازه‌های گوناگون ساخته می‌شوند. با توجه به اینکه نمای سنتی و استفاده از اشکال فرهنگی گذشته در ساخت وساز‌ها و کف سازی‌ها طرفداران بیشتری پیدا کرده است و اینگونه اشکال جلوه‌ی بسیار نابی به معماری ساختمان‌ها می‌دهد استفاده از این آجرهای ختایی کف گسترش یافته است.

قیمت نهایی آجر ختایی کف در بازار

قیمت نهایی آجر ختایی کف در بازار

آجر ختایی کف یکی از آجرهایی می‌باشد که در طراحی داخلی ساختمان‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کف حیاط و الاچیق و یا کف باغ‌ها و … از آجر ختایی کف استفاده می‌شود. که قیمت آن بر حسب عوامل مختلف متغییر است که از جمله آن‌ها می‌توان به مواد و منابع مورد استفاده، منابع انسانی که در تولید آن شرکت دارند و هزینه‌های حمل و نقل آن دخیل هستند. فروشندگان متعددی آجر ختایی کف را در بازار عرضه می‌کنند خریدار آن‌ها نیز باتوجه به تمام جنبه‌ها و شرایط نسبت به انتخاب از بین آن‌ها اقدام می‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید