مرکز پخش آجر سفال دیواری

آجر سفال دیواری جزء مصالح کاربردی در ساختمان سازی می باشد. آجر سفال از ترکیب خاک رس و خاک سفال در طی فرآیند آجر پزی تولید می شود. آجر سفال انواع متنوعی دارد که به دلیل مواد اولیه به کار رفته در آن، نحوه تولید و محلی که مورد استفاده قرار می گیرند تقسیم بندی می شوند.

مرکز پخش آجر سفال دیواری

آجر سفال دیواری چگونه تولید می شود؟

آجر سفال دیواری چگونه تولید می شود؟تولید آجر سفال معمولا به سه طریق امکان پذیر است:

  • آجر قالبی: تولید آین نوع آجر کم هزینه ترین روش تولید می باشد
  • آجر دست ساز سفالی: در این روش توسط اشخاص خمیر آجر در قالب ریخته می شود و پس از خشک شدن از قالب خارج می شوند.
  • آجر سفال صنعتی: طی این روش آجر به روش کاملا مکانیزه تولید می شود. رنگ آجر صنعتی مشابه با آجر سفال دست ساز می باشد. تولید کنندگان از مواد دیگر در ترکیب خمیر اولیه آجر نیز استفاده می کنند.

روش های تولید آجر سفال در کشور های مختلف، متفاوت می باشد که شامل سه روش:

  • گل نرم: طی این روش خاک رس را به مدت ۲۴ ساعت در گودالی می خیسانند و به آن آب می دهند. سپس گل به دست آمده را درون قالب ریخته و درون کوره آجر پزی پخته می شود. این روش سنتی تولید آجر می باشد.
  • گل سخت: مراحل این روش مشابه با روش قبل می باشد، با این تفاوت که میزان آبی که به گل اضافه می شود کمتر از روش قبلی است.در این روش عملیات تولید آجر با سرعت بیشتری انجام می گیرد، زیرا سه گودال پشت سر هم شامل گل آماده قالب زنی، گل آب دهی شده و خاک رس ایجاد می شود.
  • رس خشک: آب اضافه شده به خاک در این روش بسیار کمتر از دو روش قبل می باشد. طی این روش گل ایجاد نمی شود، بلکه خاکی که دارای رطوبت است را درون قالب های که از قبل بخار داده شده اند ریخته و درون کوره قرار می دهند. در این روش ذرات آجر به خوبی به هم متصل و پخته می شوند که نتیجه آن یک محصول باکیفیت و مستحکم می شود.

پخش کننده آجر سفال دیواری در ایران

پخش کننده آجر سفال دیواری در ایرانهنگام خرید آجر سفال باید معیار های را مدنظر بگیرید. این معیار ها شامل یکنواخت بودن رنگ در آجر های سفالی و عدم وجود ترک خوردگی در آجر ها می باشد. همچنین گوشه های آجر سفال باید زاوبه قائم و ۹۰ درجه ای داشته باشند. 

به همین دلیل بهتر است که از مراکز پخش معتبر جهت خرید این محصول اقدام نمایید. معمولا پخش آجر سفال دیواری از طریق نمایندگی ها و مراکز فروش معتبر انجام می گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید